Showing posts with label Brave New World. Show all posts
Showing posts with label Brave New World. Show all posts

October 7, 2011

I killed Mr Jobs!

Az Apple fővezérének halálára épülő globális tömegkultusz lassanként már Elvis Presley és Michael Jackson reputációjával vetekszik. Talán még örülhetnék is, mint leendő informatikus, hogy egy elhunyt kollégát világhódító popkirályokhoz méltó tisztelgéssel búcsúztatnak el. Most már csak az hiányzik, hogy szentté avassák!

Én azonban mégsem örülök.

March 14, 2011

Buli

A buli az emberiség halála...

Ezt állítólag Futurbi, a hazai alterglob szcéna méltán híres alakja mondotta egyszer egy inspirált pillanatában. Sajnos túl gyakran gondolkodom ennek a kijelentésnek az igazságtartalmán.

Vagy legalábbis a dancehall zene esetében azt hiszem, ez mindenképpen igaz. Rájöttem, hogy ami a Holdudvarban, meg a Cha-cha-cha teraszon megy, az igazából teljesen rendben van. Teljesen korrekt. Pedig a dancehall buliba járó rasztasapkás-tiszacipős figurák, mint amilyen a Nándi, őrájuk azt szokták mondani, hogy alter. Meg volt pl két lány pizsamában. Nem viccelek! Világoskék pizsama volt rajtuk.

Most akkor én mainstream vagyok? Habár a dancehallra azt mondani, hogy alternatív, az egy kicsit olyan, mint amikor Hitlert nevezik humanistának.

February 2, 2011

Britney vs Mubarak

Tegnap egy kedves barátom nehezményezte, hogy muszály az Al Jazeerát néznie, hiszen a CNN-en folyton csak Superbowl összefoglalót vetítenek. A média helyzete tehát nem csak kis hazánkban piaci kudarc.

Tavaly egyszer azt olvastam az Economistban, hogy az amerikai közszolgálati rádiótól minden szövetségi támogatást el akar vonni az ottani Új Többség mondván, hogy az túl liberális. (Mások szerint túl konzervatív.) Ez természetesen egy közszolgálati rádió számára nagyjából a halált jelenti. Alapvetően persze, nem az volt a cél, hogy a baloldaliságáért megfingassanak egy rádiót, tehát itt azért mégsem Szalai Annamária szelleme bújt elő a republikánus palackból. Sokkal inkább az a sok millió dollár kellett az államkasszába, ami jelenleg az NPR költségvetését képezi.

January 18, 2011

Business is Business

A 'WestBalkán' név mindig is egyet jelentett a magyar buli-ipar legundorítóbb, színtisztán maffiózó vonásaival: lehúzás, tömegben fuldoklás, rongyrázás, majomkodás, agymosás, tahó biztonsági őrök, és persze, legfőképpen az igénytelen szar zene. Lehetőleg minél hangosabban. Egyszerűen benne van a név hangzásában minden, ami maffia.

Természetesen tudok róla, hogy az összes többi hely is a maffia kezében van, mint ahogy arról is tudok, hogy a Föld gömbölyű. A WestBalkán viszont olyan a buliztatóiparban, mint a Nike a cipőiparban. Minden számottevő hely szar, de az embereknek előbb-utóbb mégis szemet szúr a leggátlástalanabb, legtöbb profitot bezsebelő cég viselkedése.

May 13, 2010

Gárdista hangulatban

.Azt én jól tudom, hogy manapság nem valami progresszív dolog a médiát ócsárolni, de ez már az a szint, amit a magamfajta zsidóbérenc álértelmiségi sem hagyhat szó nélkül.

"Andris azonban barátja helyett a megasztárt választotta" - ez így simán defamation, bazmeg! De az a röhely, hogy még az összevágott soundbite-ok is egyértelműen cáfolják mindazt, amit az a nyomorult plázacica a súgógépről benyökögött. Lamers at large.

Habár ez egy tipikus töltelékműsorból lett kivágva, amit csak azért gyártanak, mert a kamera előtt úszkáló halak ötletét már lestoppolta a Dunatévé. Nekem viszont meggyőződésem, hogy az úszkáló halak ennél ezerszer jobb műsort hoznak össze, tehát igazán plagizálhatnának egy kicsit, ha már a gátlástalan hazudozás ilyen jól megy nekik!

December 10, 2008

Privi

Ezért szeretem a Privi.hu-t.

Ezen már egyszerűen nincs mit absztrachálni. Ez maga a szar.

Minden létező szar, ami a világhálóra valaha is lerakódott, az a privi.hu-n a lehető legtöményebb formában összesűrűsödik. Az emberi ostobaság gravitációs pontja ez! Egyrészt a műszaki képzésben is minimum egy féléves kurzust lehetne rá építeni, ami arról szólna, hogy hogyan ne készítsünk weboldalakat. Meg aztán a társadalomtudósoknak is hihetetlen szakmai precizitással képes érzékeltetni az anómia és a deviancia fogalmait.

Nemrég gondolkodtam azon, hogy megcsinálom a világ legszarabb weboldalát. Nos, azt hiszem, itt az ideje belátnom e vállalkozásom esélytelenségét. Ez van! Let's face it! De mentségemre legyen mondva, hogy nem bennem van a hiba. Ami ezen a portálon van, ahhoz mérhetőt a tudomány legnagyobb alakjai sem tudnának előállítani. Hiába, vannak dolgok, amelyekre csak a természet képes!

Hímnemű embertársainknak adott esetben más örömforrásként is helyt állhat a privi.hu. Főleg ha egyet értenek azzal, hogy nem az életkor számít... Nem véletlenül írta az index, hogy az oldalt böngészve perceken belül saját nagyszüleinkké változunk, és összefüggéstelenül motyogni kezdünk arról, hogy mivé lettek a mai fiatalok. (Ezt valójában az iwfw.hu című, hasonló profillal futó "közösségi portálról" írták az 'Alulmúlni a Privi.hu-t' című cikkükben, de természetesen a Priviről is ugyanígy leírhatták volna.)

Ez már egy teljesen más generáció, mint az enyém. Talán Csernobil lehet az oka. Habár ezt a témát a South Park egyik epizódja is részletesen tárgyalja, amiből arra következtethetünk, hogy nyílván globális jelenségről van szó. Mindenesetre ezek már tizenhárom éves korukra annyi tapasztalatot szereznek a szexről, hogy az én osztályom nagy kurvái szerintem még ma sem érnek a közelükbe. A jelenből visszatekintve az akkoriban regnáló diszkós bandavezérek és főribancok mind egy szálig nyomorult lúzernek tűnnek a mai fiatalokhoz képest.