Showing posts with label siloism. Show all posts
Showing posts with label siloism. Show all posts

October 14, 2012

Violence

There's no canonical definition of the word 'violence'. Most people only consider physical force attacking a human or animal being, and its verbal form 'violate' implies that the actor is taking the initiative. On the other hand, violation of some stupid law or privilege is hardly considered violence by anyone.

The Golden Rule says you must treat others like you want others to treat you. If you don't treat them so, you are being violent. (What if I'm a masochist?) However, the old testament says you must do this to your neighbour and not your enemy. This matters: the neighbour is an unknown neutral fellow citizen, not your mother-in-law. The love of your enemy was introduced by Jesus and his contemporaries: they were referring to the more or less average citizens of belligerent nations who really don't have much to do with the whole situation or they really don't know what they're doing. All this is common sense for the enlightened man of today. Back then it was not, but today it is. Today we need new wisdom in order to cope with our new problems, but the people often seem unwilling or unprepared to accept new stuff, so we try to play around with the old stuff instead, which is really quite uncool.

April 16, 2010

Index's bullshit

.
Ezt a cikket kaptam a levlistán. A levél küldője a szövegből kiragadott "utópisztikus-kommunistának tekinthető humanisták" szószerkezettel, meg egy szmájlival kommentálta a helyzetet.

Én először is azt jegyezném meg, hogy a kommunizmus, az jó! A kommunizmus egy nagyszerű, óriási eszmeáramlat, amelynek számtalan válfaja létezik és vitatkozik a többivel. Kommunistának lenni teljes mértékben vállalható dolog. Ettől függetlenül a Humanista Mozgalom tagjai szigorúan elutasítják ezt a jelzőt. Ehhez joguk van, hiszen a Humanista Párt programjában sehol nem szerepel a magántulajdon eltörlése. Még csak nem is céloznak arra, hogy bármi ilyesmit szeretnének.

December 24, 2008

Mis companeros

Én:
Anyám aztat mondta, hogy ezeket a cédulákat az MDF postaládájába dobták be, és hogy ők nem tudtak róla, hogy ez lesz, tehát hogy valami szabotásról lenne szó a Vezénylő Tábornok Úr hűséges csapatai részéről.

Légyszi, küldjetetek valami háttérinfókat, hogy képben legyek. Én hülye vagyok a politikához, nem tudok mit mondani!
SzB:
Az aki gyakorlati szinten gyujtott mar cedulat az tudja milyen elkepeszto munka. Nem nekünk, mindenkinek, a Fidesznek,az MSZP nek, mindenkinek.
Namarmost, eppen ezért mert sok munka, sokat kell menni, heteken keresztül házból házba, sokakhoz visszamenni, többször is. Heteken keresztül, sok sok ember kell csinalja.

Mondjuk ahhoz h 800 cédulát összegyűjts, kell beszélni 2500 , 3000 lehet h még sokkal több emberrel, nem tudom rengeteg, ha ezt leosztod 14 napra akkro mondjuk 200-300 körüli embert egy nap, ha mondjuk 10 ember csiálja, akkor 20-30 helyre menni egy nap per fő.

Namost , éppen ezért van az hogy azok akik ezt csinálták, többször, nem egyszer, nem kétszer, nem háromszor összetalálkoznak az utcán, a házban, és mari néni ajtajában. És tényleg, összetalálkoztunk sokszor a fidesszel, sokszor a szadesszel, sokszor az MSZp vel, es többször a jobbikkal is.
Mással nem talakoztunk.
Senki közülünk.
Egyszer sem....

Azzal kapcs pedig h ártatlanul fogadták a bedobált cédulákat...az MDF tapasztalt, nem egy nem két válazstáson indult, tudja h eddig sem dobtak be nekik és másnak , náluknál jóval nagyobbaknak sem ennyi cédulát még ehhez közeli számút sem. Tudta hogy amit az emberek ajtajában tapasztal az ellentmond annak amit a "postaládájában" tapasztal.... szóval itt sajnos a gyakorlati alapon SEM támasztható alá amit mondanak.
VT:
Találgatni tudok csak, de van tippem:
Az MDF rohadtul nem gyűjtött cetliket! Aki csak volt gyűjteni, tudja, hogy mindeféle párt gyűjtőivel lehetett találkozni, de MDF-essel, mint ahogy MIÉP-essel, vagy Tomcatessel nem. Vagy esetleg elenyésző mértékben. A többi párt embereivel a döntő napokban rengetegszer találkoztunk.

Tehát nem gyűjtöttek.

Számíthatott-e arra az MDF, hogy gyűjtés nélkül kap elég cetlit postaládába? Egyértelműen nem. 2 éve is csak 754 szavazatot kaptak. Azóta csak apadt a táboruk. Miért menne ezernyi ember hirtelen az MDF alig működő Ráday utcai irodájába elvinni a cetliket? Lelkesedésből?

Tehát az MDF nem gyűjtött, és tudhatta, hogy nem dobnak be eleget. Mégis, nyomta ki a szórólapokat, óriásplakátot, stb. Pénzt rakott a kampányba.

Én már rég a botrány kipattanása előtt gyanúval néztem, hogy hogyan oldják meg a kopogtatócédula-kérdést. Jeleztem többeknek, hogy figyeljék az MDF-et. Parlamenti párt, aki nem gyűjti össze?!

Hát megoldották. Az én elméletem szerint ez abszolút kitervelt, erre építettek az első naptól.

Továbbra is utálom az MDF-et!

Tegnap én is láttam Dézsi Mihálynak a posztereit, amiken észbontóan szexi bajsza mögül közli, hogy ő a rend pártján áll. ("És ön?") Nagyon édi a srác! Halvány szépséghibája csupán a dolognak, hogy a nagy rendpártiság hevében a jelölt számára leadott 1015 cédulából 669-et - tehát több, mint kétharmadát - valahogy nem sikerült tisztességes úton megszerezni. Ezeket a cetliket ugyanis házon belül gyártották, vagy legalábbis mindenképpen az erre hivatott állami nyomda közreműködése nélkül szerezte a rend pártja. Színes fénymásolóval. Úgy az igazi. Hát köszi szépen, de akkor én inkább a gerincesség pártjára állnék, ha már valahova állni kell. Meg mondjuk, egyébként is.

Ebben az egészben az a rohadtul gusztustalan, hogy az MDF annak ellenére, hogy a bőrük alatt is pénz van, mégis szarik rá tisztességes módon összegyűjteni azokat a kibaszott cédulákat! Azt ugyanis ne próbálja velem senki bekajáltatni, hogy az Ibolykának nincsenek olyan "barátai", akik nagyon is hajlandók mélyen a zsebükbe nyúlni, ha egy jó lóra kell tenni. Nekik ez nyílván befektetés. És ha már egyszer Ibinek focihoz nem értő igazságügyminiszter posztjáig futotta, akkor azért valahonnan most is csurran-cseppen egy kis lóvi. De legalábbis ezt a kínos ellentétet szemlélve, ami a cédulagyűjtési módszereik és az imázsuk között feszül, én a továbbiakban semmi jót nem feltételezek róluk.

Ugyanakkor itt van egy bizonyos Humanista Párt. Ezeknek nem telik még kampányra sem, hiszen egy fillért sem kapnak az ilyen-olyan vállalatok és maffiák bőkezű adományaiból. Meg úgy alapból olyan látványosan szarik a fejükre mindenki, hogy néha már úgy tűnik, mintha valahol odafent lenne megtiltva, hogy tudomásul vegyék létezésüket. Ezek a humanisták azonban mégis full legálisan gyűjtötték be az összes kibaszott cédulát. Nem éppen bőséges szabadidejüket áldozták arra, hogy retardált, kiégett, elmebeteg, bamba, kőbunkó, vagy csak szimplán seggfej lakókkal beszéljenek órákon át.

Na, jó! Talán mégsem volt annyira keserves ez a munka, mert sokan közülük állítólag élvezték a tapasztalatszerzést és az emberekkel való kontaktust. Ez is egy olyan dolog, amiben a Humanisták különböznek egyéb politikára vetemedő embertársainktól. Vagyis hogy a pénzükön és szavazataikon kívül valami egyebet is szeretnek az emberekben. Én mondjuk, az egészben egy percig sem vettem részt, hanem csak a levelező listákon követtem az eseményeket, úgyhogy nem illet a dicsőség sem.

Mostanában az az időm és energiám, amit erre az ügyre beáldozhattam volna, fenomenális életvezetési képességem által a null device felé lett átirányítva. Ez van...

December 22, 2008

Szintén kari

Na, jó, a karácsony, az egyébként jó dolog. Én igazából szeretem így a szívem mélyén. Kell, hogy legyen. Az emberek egy-két hétig legalább megpróbálnak úgy tenni, mintha szeretnék egymást, és ez jó, hogy így van. Még mindig jobb, mint ha ez se lenne. A szeretet, az fontos!

Egyébként maga a dátum, az full pogány eredetű, mivel éppen karácsony környékén van az évnek az a napja, amikor elkezdenek hosszabbodni a nappalok. Őseink ezt nyílván úgy értelmezték, hogy az egész bolygónkat fényével és melegével tápláló Nap a hónapokig tartó gyengülés és agonizálás után végül ismét győzelmet arat a sötétség fölött. Ez a legfőbb tutiság az egészben. Ez egyszerűen szép! Azért imádkoznak és áldoznak a pogányok olyan vehemensen karácsonykor, hogy ez a győzelem az adott évben is megtörténjen.

Persze, Jézus egyébként kurva jó arc volt, tehát az ő jóarcságát én egy percig sem akarom kisebbíteni. Nagyon fontos, hogy ő is legyen. Mármint hogy legyen egy ilyen inspiráló karakter, akiről vannak inspiráló történetek, meg ilyesmik. Meg végül is szellemi síkon ez talán azt jelképezi, ahogy a jó arcok és a szar arcok is ciklikusan győzelmet aratnak egymás fölött. Bár a tanítás szerint elvileg Jézus lenne az ultimate jóarc, akit tehát nem lehet csak úgy legyőzni, de hát a csel és a merész fondorlat sajnos nagyon sok mindenre képes.

A cselt aztán néhány évszázaddal később Katolikus Egyháznak keresztelték, de ezt már tudjuk...

October 23, 2008

Politika

Azt hiszem, én nem nagyon értek a politikához. Vagy legalábbis a hazai politikához biztosan nem értek. Például amikor anyámmal kimentünk az egyébként halálosan unalmas Chartás rendezvényre, akkor ott egész végig teli torokból éltettem a miniszterelnököt. (Ezt utólag végül is úgy értelmeztem, hogy a feeling kedvéért csináltam.) Ellenben amikor arról olvasok különféle blogbejegyzéseket, hogy hogyan próbálta meg lenyúlni a 'Tarka Magyar' felvonulást - ami egyébként szintén halálosan unalmas volt, szóval 1-0 a náciknak - akkor igazából teljes mértékben egyet értettem azzal az állásponttal, hogy ez egy undorító húzás volt egy undorító embertől. Meg általában véve amikor nagyon szimpatikus emberek kritizálják a kormányfőt, akkor nagyon könnyen egyet tudok velük érteni. De aztán hirtelen ismét rámjön az ötperc, és megint nagy Gyurcsány-rajongóvá változom. Nem jó dolog ez. Nem túl egészséges.

Mondjuk, a jobboldalt igazából mindentől függetlenül utálom. Ez mégis egy biztos pont az életemben. Tehát akármekkora féreg legyen is a miniszterelnökünk, azt , hogy rosszabb lenne, mint Szent Viktor vezérünk. Ezeknek a furcsa kormánypárti pillanataimnak is leginkább az szokott lenni az oka, hogy valamilyen jobboldali figura vagy formáció éppen kivillantja a foga fehérjét. Ám ahogy kilépek a gyűlöletnek és a félelemnek ebből a vészterhes közegéből, úgy a kormányfő iránti lojalitásom is viszonylag gyorsan szertefoszlik.

Azt hiszem, az lesz a leginkább célravezető, ha minden kérdésben a Humanista Párt álláspontját követem. Ez a kijelentés most nyílván eléggé szektásnak tűnik, de a Humanista Párt elnökét személyesen is viszonylag jól ismerem, mivel már három éve tagja vagyok a mozgalomnak, így tehát elég sokszor volt alkalmam találkozni vele. Ő egy komoly srác. Amit ő mond, az mindenképpen megalapozott. Tudom róla, hogy hihetetlen alapossággal utánanéz minden kérdésnek minden lehetséges szemszögből, és általában az ővele ellenkező vélemények forrását is meg szokta jelölni és le szokta vezetni, hogy az őszerinte miért nem elfogadható. Másrészt viszont azt is tudom róla, hogy kurva jó arc. Mert jó arc. Empirikus megfigyeléseimnek az az indukció és dedukció útján észlelt eredménye áll fenn, hogy Várady Tibor egy nagyon király arc. Punktum. Bad Religion koncerten is ott volt, úgyhogy jó arc. A Bad Religion pedig minden erkölcsös, jóérzésű és józan gondolkodású polgártársunk számára nyílvánvalóan hihetetlenül és ugyanakkor kurvára fasza.

October 21, 2008

Il forum

Az Európai Humanista Fórum, az egyszerűen fasza! Ez ilyen igazi megújulós esemény volt most számomra. Installáltam a szeretetet, ahogyan azt egy régi és kurvára béna hittérítős pleazeforwardolós körlevél mondaná. Bár ez a több ideig ottlevős humanista eseményekkel általában véve így szokott történni, hogy nagyon megújulok, de aztán nincs meg a további hasznos energia, hogy újhumanistaszilóista pályára állítson, úgyhogy eléggé szar módon így aztán állandóan visszarégülök. Na, de most tényleg, baszki! Én most már jó arc akarok lenni! Tisztulni akarok :D

Keressetek videókat! Mármint hogy 'european humanist forum'. Van egy kurvajó zenés videó, azt tudom. Azt a zenét folyton nyomatták a Palalido csarnokban, ahol össznépileg gyűltünk, és nagyon jól esett hallgatni. Nagyon inspirált. Én most nem mutatom meg, mert most nincs flash a gépemben. Merthogy újfent lezúztam az undorító és gyűlölni való Windows Vistát a gépemről, és megint Linuxolok. Hamarosan azonban újra formázni fogok, úgyhogy nem nagyon akarok most telepítgetni. Azért fogok formázni, mert a 2.6.27-es kernel állítólag támogatja az Atheros kártyámat, ami AR5007EG és nem nagyon szereti a Linuxot. Az én gépemen most 2.6.26-os kernel van, és egyelőre nem nagyon tudok upgradelni, úgyhogy egy ismerőssel kell majd közös erővel telepíteni és konfigurálni.