Showing posts with label ciganykerdes. Show all posts
Showing posts with label ciganykerdes. Show all posts

April 9, 2009

Cigánybűnözés

A YouTube-on nemrég olvastam egy kommentet, miszerint ha nincs cigánybűnözés, akkor cigányzene sincs, mivel nem minden cigány zenél. Természetesen ez a többihez képest egy rendkívül kulturált és békés hangvételű hozzászólás volt.

Az az igazság, hogy ez tényleg egy elég komoly kérdés - tehát hogy lehet-e (ma Magyarországon) cigánybűnözésről beszélni - amit a közveszélyes munkakerülés terén igen kiváló szakmai eredményekkel büszkélkedő országgyűlésünk hajlamos kínosan besöpörni a szőnyeg alá.

Én személy szerint azt gondolom, hogy mindenről lehet beszélni, csak nem biztos, hogy érdemes. Lehet róla beszélni, mert teljesen nyílvánvaló, hogy a roma lakosság köreiben egészen más bűnözési tendenciák érvényesülnek, mint másutt. Mindenütt olvashatunk erről nagyon különböző szakmai színvonalú szociológiai kutatásokat. Én azonban nem véletlenül tettem zárójelbe azt a két szót, hogy "ma Magyarországon". Szerintem ugyanis ha minden egyes cigány, aki él és mozog, bűnöző lenne, akkor sem lenne egészen bizonyos a szélsőjobboldal anti-antirasszista küzdelmének a létjogosultsága... Na, jó, ha mondjuk, a kiságyán rúgdalózó újszülött purdé is einstandolná a szomszéd csecsemőtől a cumisüvegét, akkor lehetne mondani, hogy a vérükben van, de abban egészen biztos vagyok, hogy ilyen jelenségre még a legtöbbet látott szülésznő sem tudna példát mondani.

Nem az a kérdés tehát, hogy van-e ma Magyarországon cigánybűnözés, hanem az, hogy miért van. Ez az igazi kérdés. Ezzel ugyanis elérkezünk arra a pontra, ahol a cigányozás jogáért küzdő polgártársaink érvelésébe majdnem mindig súlyos hiba csúszik. Megismételném az előbbi állításomat, tehát hogy kurvára nem érdekel, hogyan és mennyit bűnöznek a cigányok. Ez ugyanis egy színtisztán logikai természetű hiba, amire még egy marslakó is pillanatok alatt rájöhetne, hogyha történetesen egy jobbikos szimpózium kellős közepére szállna le az űrhajójával. Az a neve, hogy Cum Hoc Ergo Propter Hoc, vagyis "vele, tehát miatta". Tipikus és alapvető érvelési hibáról van szó, amit még a legszarabb egyházi főiskolán is megtanítanak. Tehát hogy ha valaki cigány és bűnözik, akkor azért bűnözik, mert cigány. Cigány, tehát bűnözik. Ezt ugyan elég ritkán merik nyíltan kimondani, de mivel még szőrmentén sem hajlandóak a fehér többség felelősségét semmilyen formában elismerni, ezért gyakorlatilag semmi másra nem engednek következtetni.

A fehér többség felelősségét pedig nem lehetne eléggé hangsúlyozni. Nem akarom azt állítani, hogy kizárólag mi vagyunk felelősek, hiszen nyílván magára a cigányságra is óriási felelősség hárul, mert ők is rengeteget tehetnének a saját polgári öntudatuk megformálásáért és a törvények betartatásáért. Mi azonban sokkal többet tehetnénk. Mármint a fehérek. Nálunk van a pénz is, meg a hatalom is. A kormány tagjai kivétel nélkül mind fehérek, legyen az akár baloldali, vagy jobboldali. A képviselők közt egy kezemen meg tudnám számolni, hogy hány roma van, és azok is leginkább csak dísznek vannak ott. A vállalatok vezetői közt gondolom, még rosszabb az arány, mivel feltételezem, hogy az igazgatótanácsba és a menedzserek közé nem kell díszcigányokat beválasztani. A politikai és gazdasági elit egy tizedét sem teszi meg annak, amit megtehetne. Az értelmiségről meg inkább nem is beszélek, mert azok sokkal inkább asszisztálnak a cigányozásban, mint hogy ilyen és ehhez hasonló hasonló érvekre hívják föl a figyelmet.

Nem épülnek bentlakásos iskolák, nem indulnak felnőttképzési programok, nincsenek kiépítve és összehangolva a közmunka-programok, nincs olyan segélyezési rendszer, amely munkára és tanulásra motiválna, és még sorolhatnám, mi minden nincs ebben az országban. És ez igazából kurvára nem a cigányoknak, hanem nekünk volna a legelemibb érdekünk, mivel a népesség utánpótlásának egyre nagyobb hányadát adják a cigányok, és kurvára nem mindegy, hogy húsz év múlva a lakosság egyötöde írástudatlan trógerekből, vagy pedig becsületes és jövedelmező munkát végző polgárokból fog állni.

March 20, 2009

Szintén ordas

Ma egy pillanatra nagyon előtört belőlem a rendpártiság, és elgondolkodtam azon, hogy alapjában véve talán mégsem annyira rossz dolog a fasizmus... Most, hogy így megnyiratkoztam :D

Na, jó, nem! Úgy volt, hogy a Margit-híd budai hídfőjénél fölszálltam a 4-6-os villamosra, ahol azt vettem észre, hogy valaki minősíthetetlenül ordenáré stílusban szitkozódik. Rögtön oda is néztem, fölfedezvén, hogy ennek a valakinek a megjelenése és a kisugárzása semmivel sem jobb a beszédstílusánál. Tipikusan az a semmirekellő diszkós-rappes szargyerek, akiről egy nanoszekundum alatt bebizonyosodik, hogy nála undorítóbb és semmirekellőbb létforma hétmérföldes körzetben csak 0,00001% valószínűséggel fordulhat elő, és ezt igazából a lelke mélyén ő is belátja, de ahelyett, hogy megpróbálna valamit kezdeni az életével, inkább agresszióval, vagánykodással és kötekedéssel próbálja ellenpontozni súlyos kisebbségi komplexusait.

Azt elég hamar belőttem, hogy a fickó nem részeg és nem is autista, hanem egy utastársához beszél. Nem sokkal később kiderült, hogy az utastárs egy nyugdíjas éveiben, vagy ahhoz igen közel járó nő volt. Azért csak később derült ki, mert csak akkor szólalt meg, amikor ez a véglény odafurakodott a közelébe, és akkor is csak arra a kérdésre válaszolt egy kelletlen igennel, hogy a különféle fenyegetések elég világossá váltak-e a számára. Tehát ezzel a nénivel beszélt olyan stílusban, mintha a rivális banda egyik behajtójával beszélne a gettóban.

Na, most én nem tudok erről mást gondolni, mint amit gondolok. Egyszerűen minden olyan emberi tulajdonság, amitől undorodok, az ott volt ebben az alakban. Ő az, akit tényleg a legnagyobb lelki nyugalommal, szemrebbenés nélkül lőnék főbe. Sőt mi több, utána egy jól végzett takarítás okozta megkönnyebbüléshez hasonló érzéssel töltené el a szívemet az a tudat, hogy az élővilág evolúciójának egy ilyen roppant kínos tévedését korrigálhattam.

Szörnyű frusztrációt okoz azonban az a tény, hogy ezt mégsem tehetem meg. De ha legalább egy ólmosbottal felülírhattam volna néhány egyszerű szabályt ebben a végtelenül kártékony biokémiai produkciós rendszerben, már az is nyert ügy lett volna. Szilárd meggyőződésem azonban, hogy a biomasszának ezen formáit a lehető leghamarabb vissza kell forgatni az ökoszisztémába.

Megjegyzem, én fasiszta pillanataimban is kizárólag a fasizmus faji megkülönböztetéstől mentes formáit tartom elképzelhetőnek. Többek közt a jelenlegi eset elkövetőjéről sem tudtam meghatározni, hogy mely népcsoport tagja. Nem mintha túlzottan érdekelne. Én tehát csakis kulturális dimenziókban fasizálódom. Meg mondjuk, mindenki más is, akinek 60 fölötti mesgyéken mozog az intelligencia-hányadosa és nem is elmebeteg. Ma Magyarországon nem népszerű a fajelmélet. Kulturális rasszizmus van. Ezt biztosra veszem. Természetesen ez is egy nagyon szörnyű és káros jelenség, de korántsem annyira durva, hogy haláltáborok felépülésétől kelljen tartani.

Bizonyos szociológiai kutatások is arra engednek következtetni, hogy az asszimilálódó cigányokat a fehérek többsége nem tekinti cigánynak. Ezt történetesen nem a Magyar Nemzetben olvastam, mert még soha nem vettem a kezembe Nemzetet. Bőven elég nekem, amit a lapszemlében felolvasnak belőle. Tehát hiteles forrásból szedtem. Konkrétan Csepeli Györgynek az egyik előadásán hallottam, még az ELTE szociológián. (Az volt a tárgy címe, hogy 'Bevezetés az interetnikai és interkulturális viszonyokba' LoL.) Csepeliről azért nagyjából lehet sejteni, hogy nem túlzottan rajong a jobboldali eszmékért. Az állítás kapcsán még azt is elmesélte, hogy az egyik roma származású magyar EP képviselőnek még végzős gimnazista korában nem hitték el az osztálytársai, hogy cigány származású. Ez van.

Megjegyzem, fiatalkorában a nagy Mohandasz Gandhi is rasszista volt, amikor még kezdő ügyvéd volt Dél-Afrikában. Kurvára nem kedvelte a négereket. Aztán mégis ő lett korunk egyik legnagyobb szellemi vezetője. Ez is van.

Tehát én igazából szörnyű álszentségnek tartom, amikor a belvárosi értelmiség széplelkű tagjai mindenkit gyűlölködő, vérszomjas szörnyetegnek tartanak, aki cigányozik. Nem arról van szó, hogy jó dolog cigányozni, de ezzel a hozzáállással csak olajat öntenek a tűzre. Na, de most nem akarom itt mosdatni magam! Sőt, én igazából magamból indultam ki, amikor belvárosi széplelkekről beszéltem. Én ugyan nem a belvárosban lakom, hanem Kispesten, viszont a rendőrkapitányságtól úgy száz méternyire. Megrögzött idealista ember lévén elég gyakran gondoltam magamban azt, hogy mindenki szar ember, aki cigányozik. Na, de aztán ha nagy ritkán megláttam valahol egy igazi, vérbeli diszkós cigánybandát, akkor már mindjárt másként láttam a világot.

De ezzel szerintem a többi széplelkek is majdnem mind ugyanígy vannak. Jézus nem véletlenül volt Jézus. Ha nem ő lett volna az egyetlen, aki képes a kínhalál küszöbén is megbocsátani az őt kínzóknak, akkor most nem tanulnánk róla egy betűt sem. Lássuk be, hogy van azért némi igazság abban a véleményben, hogy ha egy szabolcsi faluban a cigánytelep közelében kéne élnünk, akkor minden nap zokogva hívogatnánk a Magyar Gárdát.

Ez persze, nem azt jelenti, hogy a Magyar Gárda egy jó dolog. Az iménti vélemény megfogalmazója biztosan így gondolja, de én nem. Ezt leszögezném, még mielőtt bárki magába szállna, tehát hogy a Magyar Gárda egy kurva szar dolog. Többek közt azért, mert telis-tele van az előbbi történet főszereplőjével minden funkcionális szempontból azonos egyedekkel. Nem egy és nem kettő gárdista van, aki büntetett előéletű, ezt még prominens szélsőjobbosok is elismerik. Ezen felül valószínűleg még többen vannak, akikről nem tudjuk, hogy mit csináltak, mert mondjuk, jóban vannak a zsarukkal, vagy mit tudom én. De leginkább azért szar a Gárda, mert gyakorlatilag semmit nem tesznek a "cigánybűnözés megfékezéséért", ami pedig elvileg a céljuk lenne. Ellenben leginkább csak olajat öntenek a tűzre.

Vajon miért nem volt ott pl a siófoki Petőfi sétányon a gárda, amikor az enyingi maffiózók odamentek balhézni?! Talán nem voltak még elegen? Én úgy tudom, nem volt ez annyira régen. De ahogy elnézem, ma sem ártana a helyi vendéglátósoknak egy kis segítség. Nekem mindenesetre van egy tippem, hogy miért nem mennek ezek Siófokra. Azért nem mennek, mert a vezetőik féltik a seggüket. Kurvára nem mernek fölvállalni egy valódi konfliktust. Ennyi. Ez a tény. Elvégre a maffiózók nagy ívben leszarják, hogy mit csinálnak ezek a hülyegyerekek Kistarcsán, meg Tatárszentgyörgyön. Ezeken a helyeken nincs semmiféle cigánymaffia, csak egy pár tucatnyi szerencsétlen tróger. Ellenben ha Siófokra készültek volna gárdázni, akkor aztán lehet, hogy kaptak volna egy-két halálos fenyegetést a cigánybáróktól. Fenyegetést, azt pedig csak adni szeretnek ezek a tiszta tekintetű, nemes lelkű legények, nem pedig kapni.

Egyszóval a Magyar Gárda is leszophatja a veretes harci faszt.