Showing posts with label fasces. Show all posts
Showing posts with label fasces. Show all posts

August 6, 2013

Turanism for dummies

I've just been kicked from a Facebook group called "Turkish-Hungarian friendship" because I honestly thought this ethnic shit can be done without Nazis on board, but it looks like I was wrong. I must note that Turanism is indeed not supported by the mainstream scientific community and genetic studies show our present-day population is mostly Slavic and Germanic and Persian. Nonetheless we used to have the same religion before Christianity and the invading Magyar tribes were basically Turkish. I often think that we [socialists] must try to co-opt all this historical bullshit as long as we [humans] cannot exterminate it for good, but I always get totally disappointed by the activity of Nazis.

Then again, what did I expect? Any casual observer would very casually remind me how all this etchnic bullshit is rapidly disappearing as we speak, and casually ask what made me think otherwise? Even Nazis themselves seem to care ever less about their roots as the immediate problems of the day seem to be more than enough for them to care about. So what the hell were I doing in a Facebook group for Turkish-Hungarian friendship in the first place?

November 16, 2011

However

However, it must be noted to the defense of the German political system, that the parties and a media are being quite furious about the whole thing, determined to kick the National Democratic Party (NPD) completely out of legality. Even the right-wing CDU wants them out of the state parliaments.

Many Germans are feeling the same as me, and not only on the left.

In Hungary, there was a similar killing spree - with victims including little children - after years of far-right provocation about "gypsy crime". The Hungarian media and parties reacted with... Well, nothing, actually.

Spirit of Weimar

So much for the protectors of German constitution: fighting zealously against left-wing "extremists" as if there were still an RAF out there, all the while letting 10 innocent immigrants being murdered...

Now I am asking very sincerely: Who are the real enemies of Democracy?

And I wonder if the name "Anders Breivik" still rings a bell for anyone?

Clue: 77 people slaughtered in Norway.

Not by left-wing extremists...

October 25, 2011

The Logic of Fascism

The elements of fascist logic are:
  1. Generalization
  2. Implication of Transitivity
Generalization: If A is true for some elements of the group, then it's true for the whole group.

Transitivity: If A can be related to B and B can be related to C, than A can be related to C.

The all-explaining motto: "It's just self-defense!"

June 13, 2011

Allah sez kill the bahá'ís?

"Ha a te urad úgy akarta volna, akkor mindenki hívő lett volna, aki csak a földön van. Vajon kényszeríteni akarod az embereket arra, hogy higyjenek?"
10. szúra 99. vers
Egy békés, erőszakmentes világvallás tűzzel és vassal való irtása a harmadik évezred hajnalán végül is teljesen érthető! Az lehet, hogy békések és erőszakmentesek, de mégis hihetetlenül veszedelmesek... Mármint egy iszlám köztársaság szempontjából! Ezek az aljas brigantik ugyanis olyan mocskos, dekadens, perverz nyugati téveszmékben hisznek, mint pl a nők egyenjogúsága!

February 2, 2011

Never underestimate your foe

Bakáts Tibor klubrádiós műsorát szeretem, mert jó. Vágvölgyi B Andrást kedvelem, mert nagyon okos. Tegnap viszont elég nagy hülyeséget mondott, szerintem. Lehet, hogy csak dühében...

Egy adott pillanatban szóba hozta, hogy nemrég beszélgetett egy barátjával, aki Japánban él és egy hi-tech cégnél dolgozik, mint nagyon hi-tech fejlesztőmérnök. Arcfelismeréssel foglalkozik, ha jól értettem. Az ilyesmi most tényleg megy. A tehetséges fejlesztők könnyen bekerülhetnek a legexkluzívabb, überbrutál gépfegyveres gorillákkal őrzött top secret kutatóközpontba rakétavezérlő szoftvert írni. William Gibson az ujjait szopogatná! Az én iskolám is képez ilyen aspiránsokat az Informatikai és Automatizált Rendszerek szakirányon. Fél évig én is oda jártam, úgyhogy belekóstolhattam az arcfelismerés és rakétavezérlőszoftverírás művészetébe. Nem ízlett.

Vágvölgyi azért hozta szóba ezt a tagot, mert állítólag elmesélte neki, hogy hamarosan gondolat által vezérelt mobiltelefonokat fognak piacra dobni. És hogy ehhez képest mennyire szánalmas, ahogy mi magyarok játsszuk itt az eszünket Trianonnal, meg rovásírással, meg tarsolylemezzel, meg anyám kínjával. Hogy nemsokára már skanzen lesz az országunk...

Na, itt berregett nekem a hibajelző. A nacionalista-soviniszta néphülyítés és giccs ugyanis kurvára nem zárja ki a gondolattal működő telefon kifejlesztését.

March 3, 2010

Nevén nevezik

Érdekes élmény összevetni a 'Jobbik' kifejezésre adott találatokat a magyar és az angol IndyMedia között.

A megfelelő keresési argumentumok: 'jobbik site:indy.media.hu' valamint 'jobbik site:indymedia.org.uk'.

Az angolok nevén nevezik a gyereket...

December 12, 2009

Liberalism is what?

A "liberális" szó jelentéstartalmára vonatkozó totális ideológiai káoszra reflektálva hivatkoznék Farkas Attila Márton zseniális és igen tanulságos közhelyszótárának megfelelő bejegyzésére.

Az általa írt (hosszú) kommentet is érdemes elolvasni. Mindenképpen figyelemre érdemes az a meglátása, hogy a magukat liberálisnak nevező emberek igen gyakran közvetlenül és aktívan hozzájárulnak a fasizmus és az antiszemitizmus terjedéséhez. Most kivételesen nem valami obskurus társadalomtudományi fejtegetésről van szó, mert a hatásmechanizmus teljesen nyílvánvaló. A magukat liberálisnak nevező emberek ugyanis nagyon szeretik szélsőjobboldali agitációnak láttatni a neoliberalizmus népirtó gazdaságpolitikájával szembeni felháborodást. Na, most ha valaki nem igazán van képben affelől, hogy ezt kurvára nem csak a szélsőjobboldalon mondják, akkor az illető valószínűleg azzal fog visszavágni, hogy "Oké, bazmeg, akkor én a Jobbikra fogok szavazni!". Mert ha mondjuk, éppen létszámleépítés áldozatává válik és készülnek elárverezni a lakását, és közben azt hallja, hogy ezermilliárdos "mentőcsomagokat" adnak a válság közvetlen felelőseinek, meg azt látja, hogy baszott nagy hipermarketeket és cementgyárakat építenek szebbnél szebb kirándulóhelyekre, akkor nem fogja azt mondani, hogy "jó, bocsi, akkor én mégis szeretem a kapitalizmust". Hanem a Jobbikra fog szavazni.

Ez az érvelés azonban nem csak hogy szélsőségesen demagóg, mivel a racionális érvelés keretein kívül próbál hitelteleníteni egy nézetet, hanem szélsőségesen paradox is, mivel ha valaki burkolt zsidózásnak nevezi az antikapitalista szólamokat, azzal utólag igazolja azt a nézetet, hogy a világot a zsidók irányítják.

Hello! Ébresztő! Logika!!!

Egyszóval szívből gratulálok minden retardált fasznak, aki a szélsőjobbosnak próbálja láttatni egy minden ízében embertelen rendszer bírálatát, és ezzel aktívan hozzájárul egy neonáci párt hatalomra kerüléséhez. Bravissimo! Az a baj, hogy amit főztetek, azt nem ti fogjátok megenni. Nem titeket fognak munkatáborokba hurcolni, hanem a cigányokat - akik egyébként kurvára nem kértek a ti "liberalizmusotokból". Biztosra veszem, hogy sokkal több cigány fog 2010-ben a Jobbikra szavazni - mondván, hogy a cigánybűnözés a cigányokat is sújtja - mint ahány 2006-ban az SZDSZ-re szavazott.

December 5, 2009

White trash

Születésnapi buliban voltam. Igazán érdekes élmény volt. Egy óbudai bisztróban jöttünk össze, egy panelház tövében. Megmártóztam a nagy magyar valóság lágyan ringó, langyos posványában. Természetesen mint minden átlagos magyar kocsmát, ezt a lokált is átszőtte a hétköznapi fasizmus hamisíthatatlanul kelet-európai szellemiségének sűrű, ragadós szövedéke. Testközelből szemlélhettem a vadkapitalizmus dagonyájában egyre mélyebbre süllyedő kispolgárság szánalmas menekülési kísérleteit a deklasszálódás és a létbizonytalanság könyörtelen valóságából.

A csajok kiraknak mindent, amit ki kell rakni. Se többet, se kevesebbet. Ők nem ártják bele magukat a magasztos eszmékbe, nem nagyon feszegetik a határokat. Elvégre a tisztes magyar nő helye nem a parlamentben, hanem a konyhában van. Óvatosan keresték az egyensúlyt, hogy ne tekintsék őket zárkózott prűd fapinának, de azért feslett ribancnak sem. Mindenesetre nem egy és nem két hölgy duzzadó, feszes kebleit vehettem gátlástalanul szemügyre az észveszejtő mélységekbe zuhanó dekoltázsok alatt. Annyira hozzászoktak már a frusztrált hímek perzselő tekintetéhez, hogy az enyémet már észre sem veszik. Szeretem az ilyen nőket. Nem jönnek zavarba. Legfeljebb egyszer-kétszer találkozik a tekintetünk, amikor már másodpercek óta vizsgálom különböző szögekből nőiességük csodás domborulatait. Amint azonban konstatálják, hogy nincs semmi probléma a ruhájukkal és a sminkjükkel, hanem csak a melleiket bámulom, már fordítják is tovább a dúsított szempillák alatt csillogó ősasszonyi tekintetüket. Semmi undor, semmi dac. Csupán a közöny.

A férfiak, azok már sokkal kevésbé friendly arcok. A divatos ruhákban, bezselézett hajjal pózoló derék leventék együtt énekelték az Egészséges Fejbőr "nemzeti rockzenekar" hihetetlenül mélyenszántó és empatikus strófáit a zenegép előtt. Itt most már ez megy. Ez a divat. Rég túlhaladtak már az István a királyon, meg az Eddán. Sehol sincs már az a széplelkűség és giccs, ami régebben az ultrajobbosokat jellemezte. Nem hiszünk már a szeretet és összefogás erejében, hanem csak a nyers erőben. Zúzzad az öklöd, üsd ahol éred!

Persze, ez nem volt egy durva mélymerülés, mert hiszen nem vegyültem el az őshonos populáció egyszerű, generalista gyermekei közt, hanem a progresszív nagyvárosi értelmiség fiaival és leányaival voltam körülvéve, akik a technikai civilizáció szimbolikus terének végtelen dimenzióiban szárnyaló racionális és adaptív humanisztikus kultúrában nevelkednek. Elkülönültünk a néplélek borúsan morajló tengerétől, mint farizeusok a filiszteusoktól, de azért a tisztes távolság védő homályából szemügyre vehettük annak habzó tajtékait. Risk-free engagement. Ez az, ami jót tesz.

Mondjuk, az kevésbé volt risk free, amikor három üveg barnasör után már annyira idegesített a diszkósnáci vadkanok őrjöngése, hogy végül beszóltam nekik. Igazából semmi komoly nem volt, hanem csak odanyökögtem, hogy ez náci. Annyira nem hatott rájuk, hogy nem is jöttek utánam a mosdóba. Erőltetetten fölényeskedő, rosszindulatú röhögést hallottam, meg hogy "Mi az, hogy náci?!". Szerencsére a hagyományos polgári öntudat haldokló oroszlánjában még volt annyi erő, hogy föltámadjon bennne a politikamentes magánélethez való harcias ragaszkodás divatjamúlt eszméje. Rögtön föl is rakták max hangerőn a "Hogyan tudnék élni nélküled" című örökzöldet, úgyhogy a neoprimitív homey-k visszakotródtak az asztalukhoz.

Aztán az egyik társam, persze, mondta, hogy nem kéne kötekedni, mert simán összeverhetnek. Ezzel én sajnos úgy vagyok, hogy bizonyos dolgokat már nem hagyok szó nélkül, mert azt gondolom, hogy ha hagynám, akkor én is velük együtt ásnám az emberiség sírját. Habár a végromlás valószínűleg mindenképpen el fog jönni, akár beszólok, akár nem. Szélmalomharc ez, amelyben legfeljebb annyit nyerhetek, hogy betörik az orromat. A polgári antifasizmus élét ma már annyira szétmarta a mainstream médiából vég nélkül áradó kultúrmoslék, hogy lassan már a legbarátságosabb hazafiak is szervezett lejáratókampánynak tekintik a megfélemlítő felvonulásokról és polgármesteri kiszólásokról szóló beszámolókat. Mondván, hogy ezzel a nemzetközi tőke érdekeit kiszolgáló média akarja rombolni a magyarság öntudatát. Ez már szinte nyílvánvalónak számít a legtöbb baráti körben. Aki ezt nem veszi észre, az nem lehet egyéb, mint szánalmas SZDSZ-es köcsög. Nyílván még soha életében nem látott igazi cigányokat.

Faschismus ist selbstverständlich.

A század elején egyébként ugyanilyen frázisokkal kerültek hatalomra a klasszikus, oldschool nácik. Az NSDAP is a nemzeti öntudat feltámadásával, a nemzeti önvédelemmel, a segélyekre való pénzpazarlás megállításával kábította a népet. Meg hogy aki védelmébe veszi az XY kisebbséget, az mindenképpen a nemzet kárára cselekszik, bármilyen legyen is a szándéka. A krízis már olyan méreteket öltött, hogy nincs más megoldás. Ugyanez volt az ő mentségük is az embertelenségre. Hogy muszály. Csakis a haza érdekében. És itt most nem az a helyzet van, hogy néha hasonló dolgokat mondanak, de közben tökjó dolgokat is mondanak, és csak én forgatom ki az üzenetüket. Semmi olyat nem mondanak, ami szignifikánsan eltér.

A kelet-európai szélsőjobb ma ugyanabban a pszichotikus tudatállapotban van mint hetven évvel ezelőtt. Ugyanúgy viselkednek, ugyanúgy reagálnak a különböző ingerekre. Semmilyen különbség nincs köztük és egykori eszmetársaik között azon kívül, hogy ők az időközben szalonképtelenné vált szavakat és jelképeket kicserélik újabbakra... Ha muszály. De azért ha azt mondják rájuk, hogy nácik, vagy nyilasok, vagy hitleristák, akkor azért kikérik maguknak. Pedig nagyon nem ártana, hogyha egy kicsit a daliás, tiszta tekintetű mélymagyarok is beleolvasnának a Mein Kampf című munkába, nem csak a kiközősített nyomorék szociopaták. Ebben az opuszban ugyanis pont ugyanazokat a gondolatmeneteket fedezhetnék föl, amelyeket ma a "nemzeti oldal" nagybecsű szellemi műhelyei vallanak büszkén és fennhangon magukénak. Sokszor még a szavak sem különböznek.

August 17, 2009

I apologize for Krisztina Morvai!

Please copy and paste!

Dr Krisztina Morvai and her "Jobbik" party secured three of the Hungarian seats in the European Parliament in the 2009 elections. While everyone is of course entitled to his or her own opinion, we fear that she may behave in ways or express views that, while not shared by most Hungarians, might severely harm the mental wellbeing of millions of people in the world. Although my state of being ashamed of the acts of this woman are of such degree that they cannot be truly expressed by words, i would still like her victims to accept this humble apology of mine.

I AM TERRIBLY SORRY!!!

July 5, 2009

Nyilasbarbi a spájzban

1. Cikk
2. Cikk

Ezen már én is spekuláltam a közelmúltban, tehát hogy a 2020-as évekre a Jobbik a nagy orosz maci árnyékában kormányozza majd a szebb jövő felé szép magyar hazánkat. Ezt a spekulációmat eddig csak arra a tényre alapoztam, hogy Oroszország történetesen egy nagyon durván tekintélyelvű és soviniszta nemzet, a jobbikosok pedig szívesen félreteszik majd a múltat annak érdekében, hogy az új állampárt egy nagyon erős, és nem mellesleg nagyon fasiszta szövetségesre tegyen szert. A jelek szerint a dolog nem éppen science fiction.

Nemzetünk megmentői keletre vetik vigyázó tekintetüket...

June 9, 2009

Merjük a nácit nácinak nevezni!

Azt hiszem, muszály megindokolnom, hogy miért is nevezem konzisztensen nácinak, vagy fasisztának a Jobbikot. Ez minden józanul és racionálisan gondolkodó ember számára nyílvánvaló kéne legyen, ha egy kicsit is odafigyel a megnyílvánulásaikra, vagy akár a tagjaik és törzsszavazóik magatartására. Ez azonban sajnos nem így van. Magukat független elemzőnek tituláló nagyokosok tucatjai mosdatják folyamatosan a Jobbikot mondván, hogy az nem egy közönséges neonáci brigád, hanem egy korszerű radikális formáció, amely az emberek valós problémáira valós megoldásokat kínál.

A lófaszt!

A Jobbik ideológiája kurvára nem korszerű! Az eszközeik talán korszerűek, de a mondanivalójuk semmiképpen nem az. Ezek az arcok ugyanúgy a harmincas években gondolkodnak, mint a MIÉP. Semmivel sem jobbak. Felsorolom az érveimet pontokba szedve.

A következő dolgok miatt tartom egy közönséges neonáci pártnak a Jobbikot:
  • A párt elnöke szerint a liberális demokrácia - vagyis a különvélemények tiszteletben tartásának alkotmányba foglalt kötelessége - egy nyugatról importált selejtáru.
  • Mindenhol fennhangon hirdetik az "erős állam" vízióját, ami ugyebár nem a liberális demokráciára épül, tehát mindenkinek az állam, vagyis ők mondják majd meg, hogy mi a jó, és mi a rossz.
  • Ha bárhol bárki határozottan ki mer állni ellenük, azt a lehető legarrogánsabb stílusban, szervezett formában letámadják, emberi méltóságában meggyalázzák, és általában meg is fenyegetik. Valószínűleg én is kapok majd egy-két "jó tanácsot", hogyha fölfedezik a blogomat.
  • Minden embert besorolnak az "egészségesek" és a "betegek", vagy pedig a "magyarok" és az "idegenek" csoportjába. Egészségesnek és magyarnak természetesen csak azt az embert tekintik, aki nacionalista, konzervatív, homofób, és hányingere van az olyan szavaktól, mint "tolerancia" és "sokszínűség". Mindenki más beteg és/vagy idegen.
Írhatnám tovább, de fölösleges. Azt hiszem, ez a négy dolog is megindokolja azt, hogy fasisztának lehessen nevezni őket. Továbbá mind a négyet minimális agymunkával egyértelműen és következetesen le le lehet szűrni a különböző megnyílvánulásaikból. Természetesen nem állítom, hogy minden fekete és fehér, tehát nyílván nagyon sok Jobbikra szavazó ember van, aki egyébként toleráns és tiszteli a másként gondolkodókat, de azt muszály kihangsúlyozni, hogy nem ezek az emberek képviselik a mozgalomnak a törzsét. Nem a "belső pártba" tartoznak...

Szerintem egyébként kizárólag a cigánykérdés megoldatlansága miatt kaptak ennyi szavazatot. Rengeteg primitív, arrogáns és erőszakos, bűnözésből és segélyből élő cigányember él vidéken, és a parasztemberek pedig félnek tőlük. Ez van. Nekem igazából elsősorban nem a rasszista kirohanásaikkal van bajom. Az érveim között például meg sem említettem. Nagyon rossz dolognak a tartom a rasszizmust, de azt egyáltalán nem hiszem, hogy feltétlenül együtt kéne járjön a demokrácia megsemmisítésének vágyával. A fasizmust az egyszerű rasszizmustól külön kell választani.

Hollandiában is vannak rasszista politikai erők. Mi az, hogy! Éppenséggel ők kapták a második legtöbb szavazatot az EP-választásokon. Van azonban néhány aprócska különbség a holland és a magyar szélsőjobboldal között...
  • A holland jobbosok kurvára nem akarnak "erős államot" építeni, hanem éppenséggel egy szélsőségesen liberális gazdaság-és társadalompolitikában hisznek.
  • Nem akarják megsemmisíteni, vagy akár adminisztratívan elhallgattatni az őket egyébként nyíltan és fennhangon rágalmazó közszereplőket. Hollandiában éppenséggel az "antifasiszták" akarják megsemmisíteni a "fasisztákat", és ezt több alkalommal (Pim Fortuyn, Theo van Gogh esetében) már meg is tették.
  • Nem anyázzák folyamatosan a zsidókat és Izraelt, hanem éppenhogy szélsőségesen Izrael-pártiak. (Wildersék legalábbis igen.)
  • Legeslegfőképpen pedig nem "selejtárunak", hanem mindenek fölött álló, szent és sérthetetlen eszmének tekintik a liberális demokráciát. Éppen ezt az államrendet akarják minden áron megvédeni a (szerintük) antiliberális és antidemokratikus bevándorlók támadásaitól.
Ezek igen nagy különbségek

April 14, 2009

Mi a mélymagyar most?

Agrárnáci - dagadt, harcsabajszú, zsíros hajú, fizikailag és szellemileg egyaránt mérhetetlenül igénytelen. Hasonló beállítottságú cimboráival a sarki kocsmában veri el a pénzét, pár órával később pedig otthon a családját. Hihetetlenül bunkó, alpári és primitív, műveletlen és iskolázatlan, semmirekellő alak. Olyan szinten megrögzött, soviniszta és gyűlölködő, hogy az jobb helyeken már a húszas években is kiverte volna a biztosítékot. Gőgössége, kivagyisága és arroganciája nem ismer határokat.

Metálosnáci - lakóhelyén kívül kizárólag fekete acélbetétesben, fekete farmerban, valamint a helyi metálosboltban vásárolt fekete pólóban mutatkozik. (Hidegebb napokon fölveszi rá a kapucnis pulcsit is, szintén a metálosboltból.) Külső ruházatán és katonai hátizsákján nagymagyarországos és metálzenekaros felvarrók minden mennyiségben.

Az igazán kemény, érett metálosnáci ruházata kevésbé jellegzetes és figyelemfelkeltő. Nem hord együtteses pólót és felvarrói sincsenek. Inkább az apró tárgyakat részesíti előnyben, mint amilyen a tarsolylemez, meg minden olyan kis bizbasz, ami viszonylag diszkrét, de azért észrevehető és lehet róla tudni, hogy ő ettől magyar. Szigorú, zord tekintetével és kimért beszédmódával mindig érzékelteti, hogy miféle porbafingó kis szarcsimbók vagy hozzá képest. Annyira kemény és true, hogy még Chuck Norris is tőle veszi a leckéket.

Diszkósnáci - Végtelenül primitív, alkoholista, sötét bunkó parasztgyerek. Belőle lesz később az agrárnáci. Metálos testvérénél sokkal kevésbé intelligens, és még kevésbé rendelkezik konkrét véleménnyel politikai és kulturális témákról (könyvek, filmek, zenék) egyaránt. Kezdetben ebből konfliktusok is adódhatnak, de aztán persze, mindig kiderül, hogy őnekik is "helyén van a szívük", tehát a lelkük mélyén szintén véresszájú fasiszta gengszterek.

Terepjárós náci - kikaparta magának a gesztenyét. Ravaszabb és képzettebb, mint az agrárnáci, aki emiatt nagy tisztelettel és áhítattal tekint rá a kocsmában. Gyakran betér egy-egy sörre, adott esetben szintén alkoholista. Otthon németjuhászokat tart a kertjében. Magasabb társadalmi státusza hozzászoktatta a kevésbé alpári, ámbár semmivel sem kevésbé gyűlölködő és arrogáns önkifejezésre. A legundorítóbb élőlény, amelyet a természet valaha megalkotott.

Suzukis náci - semmirekellő, szánalmas lúzer. Abban különbözik az agrárnácitól, hogy fiatalabb, általában kevésbé túlsúlyos, nincs bajsza és a városban él. Ezutóbbi némi önfegyelemre és megfontoltságra nevelte. Ettől függetlenül szintén alkoholista és veri a családját. Kimondhatatlanul frusztrálja, hogy nem lehetett belőle terepjárós náci. Szilárd meggyőződése, hogy ezért semmiképpen sem az ő tehetségtelensége és lustasága, hanem bizony az "elhárítás" a felelős. Erős frusztrációja miatt teljesen idegbeteg és emiatt veszélyes.

Psychonáci - zaklatott, kiközösített, nyomorult paranoid skizofrén. Éjjel-nappal a legdurvább, legképtelenebb összeesküvés-elméleteken jár az agya. Rendkívül hátrányos helyzetéből adódó frusztrációját határtalan intoleranciával és fasizmussal vezeti le. Fegyvermániás és kábítószerfüggő, hihetetlenül veszélyes. Amerikában ezekből lesznek a lövöldöző ámokfutók. Szerencsés esetben egy-két metálosnáci fölfedezi, hogy a fárasztó és kibírhatatlan viselkedés mögött mennyire "igaz és nemes" szív lakozik. Ezek aztán beveszik a szárnyuk alá és figyelnek rá.

Hippináci - ez egy ellentmondásos figura. Szimpatizál a környezetvédő és global justice mozgalmakkal, tudatosan vásárol, tájékozódik a világ dolgairól, sokat olvas, nem kötekedik, nem erőszakos. Letisztult pillanataiban még a zsidókat és a melegeket is képes emberi lénynek tekinteni. Ugyanakkor a balliberális estabilishment iránt érzett kimeríthetetlen gyűlölete, valamint a neveltetése általában igencsak jobbra tolja a nézeteit. Még így is ő a legkevésbé ellenszenves karakter.

Polgári náci - középkorú, konszolidált, jólszituált, és természetesen betonkemény fideszes. Éppen ezért mélységesen meg is veti a szélsőjobboldalnak a jobbszélét, amiért az megbontja a "nemzeti oldal" egységét. Önmagát jobbközépnek tekinti és nem is szándékozik tudomást venni arról, hogy nyugaton bármelyik ilyennek titulált polgár megrökönyödve határolódna el a kijelentéseitől. De azért igyekszik betartani a pártfegyelmet, úgyhogy inkább nem is zsidózik, csak halkan. Az ilyen arcok gyerekeiből lesz jobb esetben a hippináci.

Hellókittisnáci - különösen veszélyes típus, mivel remekül álcázza magát teljesen ártalmatlan, apolitikus plázacicának, aki adott esetben még jól is néz ki, tehát nagyon vonzónak is tarthatjuk. Egészen addig, amíg szóba nem kerül a napi politika, vagy a cigánykérdés. Vagy akár a zsidókérdés...

February 12, 2009

École

Ebben a suliban valami nagyon el van baszva. Eddig csak sejtettem, de most már teljesen biztos vagyok benne. Eddig is volt már olyan érzésem, hogy szellemiségében sokkal közelebb áll ez a hely egy hadsereghez, mint egy szellemi műhelyhez...

Éreztem abban, ahogy a tanulmányi osztályon időnként beszélnek az emberrel.

Meg ahogyan a különböző szabályokat meghozzák és alkalmazzák.

Meg ahogyan a tanárok magától értetődőnek veszik, hogy keresztbe leszopjuk magunkat a kettesért - bár ennek mindenképpen megvan az az előnye, hogy sokat ér a diplománk, de ettől függetlenül nem valami szívderítő.

Meg ahogy a híradástechnika-tanszék vezetője fröcsögött az oktatói napon, abban is.

Meg a kulturális programok kétségbeejtő silányságában, ami nagyjából abban merült ki, hogy BMF-party DJ Lacával és DJ Bandyval... Na, jó, van még Attila MAGYAR-ázó kör is. Így már mindjárt más!

És nem utolsó sorban a hallgatók lelki világában is. Természetesen itt nem a hősiességre és az áldozatkészségre, hanem a katonaság negatív aspektusaira gondolok, tehát a sivárságra és az együgyűségre. A diákok legtöbbjének annyira nincs személyisége, hogy az már az őrületbe kerget időnként. Az első típus, az mindenképpen a divatmajmoló, dekadens partyarc. A második típus a műkemény metálosnáci. A harmadik típus pedig a bucimaci-fejű mama kedvence, az öntudatos geek, aki már egyéves szülinapjára is laptopot kapott, de ettől függetlenül még mindig winfost használ és Javában programozik. És ezzel a hallgatóknak nagyjából a kétharmadát le is írtam. Persze, ezek közt vannak átfedések is, hogy fokozódjon a szar.

Na, de ami ma történt velem, az mindenen túltesz.

Ma tesi órám volt. Minden hallgatónak föl kell venni legalább két félévben a tesit. Ez egyébként így megy az összes többi felsőoktatási intézményben is. Ma azonban egy kicsit furcsa dolog történt, amiről már nem vagyok biztos, hogy máshol is így megy: óra elején a tanár elkezdett szavalni. A tesitanár.

Az entrée: Nekünk, főiskolásoknak, küldetésünk van!

OMGWTF???

Kifejezetten rossz előérzet kipipálva. Na, szóval küldetés. Most jön a frankó! Miről is szól ez a küldetés? Nos, nem egyébről szól, tisztelt hölgyeim és uraim, kedves barátaim, mint hogy nekünk művelt és tanult (lévén hogy diplomás) embereknek példát kell mutatnunk a többi ember számára. Wow! I was speechless. Persze, nem tudom, hogy régen mi volt az egyetemeken és főiskolákon, de pont az a lényeg, hogy nem is nagyon érdekel, mert most nem régen van, hanem most van. Lehet engem anyázni, mint elvakult liberális zsidóbérencet, de én mindenesetre azt gondolom, hogy ezt az ócska 50-es évekbeli társadalomfilozófiát ma már az általános iskolában is jobb lenne végleg visszaakasztani a kisszögre. A főiskolában pedig tehát még inkább.

Félreértés ne essék, én egyáltalán nem tartom rossz dolognak, ha az ember a tudatosságával (pl. tudatos vásárlással), vagy akár csak egyszerűen a fegyelmezett magatartásával akar másoknak példát mutatni. A Humanista Mozgalomban is elég fontos tétel az, hogy a tagok és szimpatizánsok a viselkedésükkel példát mutassanak a többi ember számára, hogy a többi ember lássa, ez is egy járható út.

Ellenben én nem igazán vagyok meggyőződve arról, hogy mindig az idősebbek mutatnak példát a fiatalabbaknak! Néha ez bizony nagyon is fordítva van. Sőt, szerintem legalább annyit tanulhatnak az idősek a fiataloktól, mint fordítva. A privi.hu tartalmánál azért több is van az új generációban, lássuk be! Az emberi lény alapjában véve képes arra, hogy akár a társaitól teljesen függetlenül is kifejlesszen különféle viselkedési formákat, és erre a lélektani folyamatra nem feltétlenül a meghasonulás, vagy a deviancia az egyetlen megfelelő kifejezés. Van ugye, a gyermek-én és a szülő-én között a felnőtt-én, ami a racionális mérlegelésen alapuló döntéshozásért felel, vagyis a beáramló információk hatására adott esetben kurvára fölülírja a kultúra által beléje sulykolt szabályokat. Remélem, világos.

A másik dolog, amiről nem igazán vagyok meggyőződve, az az, hogy egy kibaszott papír birtoklása bármilyen mértékben nemesítené az embert. Főleg nem a mai oktatási rendszerben. Azt többnyire még a konzervatívok is elismerik, hogy adott esetben még egy utcaseprő is lehet nemesebb, kultúráltabb és civilizáltabb, mint egy filozófiatanár. Még csak az kéne, hogy ezt ne ismerjék el, baszki! Akkor aztán tényleg futólépésben és laposkúszásban menekülnék ebből az országból.

Na, de ez nem azért van, mert bizonyos megátalkodott diplomások nem hajlandóak a "jó példával" elöljárni, hanem azért, mert ma már nincs ilyen példa, amivel a diplomások elöljárhatnának. És mielőtt bárki bármit mondana, ez kurva jó, hogy így van! Nincs ebben semmiféle dicső múltnak semmiféle sárba tiprása. Azon kevés dolgok közé tartozik ez, amiben speciel tényleg jobbak vagyunk, mint középkori eleink. Mármint annak a ténynek a felismerésében, hogy a jó példával való elöljárás nemes küldetése minden egyes emberi lénynek sajátja - legyen az utcaseprő, katona, hidegburkoló, drogdealer, vagy akár politikus. Remélem, ez is világos.

Na, de ez még mind semmi. Ez az egész, amit leírtam, ez picsafüst ahhoz képest, amit most fogok írni. A tisztelt tanárnő ugyanis egy példát is mondott arra, hogy művelt és tanult főiskolás hogyan mutassunk jó példát a büdös tirpákoknak. Az egyes számú szabály tehát a következő:

A főiskolai tanárnőnek úgy kell köszönni, hogy "Kézcsókom, tanárnő!".

Lányoknak pedig úgy, hogy "Szép jó napot, Tanárnő!".

Na, erre lépjünk valamit! Remélem, nem csak énnekem jut eszembe most a "no comment" frázis.

Nincsen itt lacafaca, hogy "Jó napot", meg "Viszlát". Kézcsókom, bazmeg. Még utánam is szólt, amikor elköszöntem. Pedig én nem azt mondtam neki, hogy csácsumicsá, hanem bizony csókolommal köszöntem, ahogy arra anyukám megtanított. De ez neki mégsem volt jó.

Na, de azért legyünk mégis korrektek! Nekem igazából mégsem annyira a BMF-el, hanem sokkal inkább az egész országgal van a baj. Nem hiszem, hogy magyar viszonylatban kiemelkedően seggfej volna ez a tanár. De az országon belül sem az öregekkel, hanem leginkább a fiatalokkal van bajom. A fiatalokkal, akik szó nélkül lenyelik a seggfej tanárok a seggfejségét, mintha még mindig a Kádár-rendszerben élnénk.

Az öregeket leszarom. Azok mindenhol hülyék. De hogy a fiatalok hatalmas tömegei valljanak olyan eszméket, amelyeket Franciaországban, vagy az USA-ban már a hatvanas években is kizárólag a szenilis vén bolondoknak néztek el, az már tényleg elkeserítő! Nem a legfiatalabbak, mert azokról még nem nagyon tudom, hogy mit gondolnak a világról, hanem a velem egykorúak, tehát a fiatal felnőttek. Ők azok, akik érdemben változtathatnának a dolgokon... Ha éppenséggel nem volnának akkora bigott, reakciós seggfejek, hogy az embernek változások terén leginkább egy iráni típusú forradalomtól kelljen tartania!

Mostanában fehér hollónak tűnik az olyan (velem egykorú) fiatal, akiben bármilyen szintű liberalizmust, vagy egyéb progresszív eszméket fölfedezhetnék. Néhány éve például a Metro újság 'Véleményem szerint' rovatában kérdeztek embereket arról, hogy mit gondolnak a házfoglalókról. Akkoriban többször is szerepeltek a híradóban. Az első három, az mind fiatal volt, és mind azt mondta, hogy ez mekkora gáz, és hogy ezt nem lehet. Merthogy a magántulajdon, az szent! Aztat védeni kell! Egyedül az utolsó válaszadó mondta azt, hogy ez egy jó dolog, mert kell a fiataloknak egy hely, ahol szabadon alkothatnak és kibontakozhatnak. Az utolsó válaszadó egy nyugdíjas néni volt.

Egyszerűen nem bírom ép ésszel belátni, hogy az új generáció merevebben és reakciósabban gondolkodjék, mint egy nyugdíjas! Ez a helyezt annyira abszurd, hogy csak beleőrülni lehet. Na, de ne legyen igazam! Őszintén remélem, hogy nincs igazam. Egyelőre azonban elég halvány ez a remény...

October 28, 2008

Nincs magyarázat

Anyám egyébként komoly csaj! Amikor volt ez a hír, amiről az előző postban értekeztem, a városban cirkáló iráni gárdistákon kívül még azt is idézték a szélsőjobbos pártvezértől, hogy ha hatalomra kerül a Jobbik, akkor megszűnik majd létezni a TV2 és az RTL-klub. Erre anyám röhögve mondta, hogy "Belépünk!", de aztán értetlenségének adott hangot, amikor azt is idézték, hogy a két említett csatorna székházát a földig kívánják rombolni az urak. "Minek kell lerombolni?", kérdezte éntőlem. Tehát mire lesz az jó a hamvaiból föltámadó nemzetnek, hogy kettő, vagy még több épületet a földig lerombolnak benne.

And this is the point!

Ez a point ugyanis egyike azoknak, ahol a szélsőjobbos propaganda végérvényesen megbukik. Erre ugyanis már tényleg nem lehet semmiféle magyarázatot találni. Egy ilyen programpontot semmilyen jóérzésű ember nem fogadhat el. Még ha olyan hatalmas hazaszeretet buzog is az ő kebeében, hogy majd szétrobban tőle, akkor sem. A tudatos, de mégis totálisan öncélú pusztítást ugyanis még a legnyakatekertebb ezoterikus grespikiánus eszmefuttatással sem lehet morálisan igazolni... Bár erre biztosan mondanák a precíz ellenérveket, tudniillik hogy az óriási szellemi károknak helyt adó épületek káros negatív energiákat sugároznak, vagy mittudomén. Na, de akkor meg kell, hogy legyen valami táltosi módszer, amivel le lehet sikálni ezeket a negatív energiákat az épületekről, szóval ez sem adhat okot a rombolásra.

Hát ez van, tisztelt polgártársak. A jobbik egy szar!

October 25, 2008

Álmodik a nyomor

Vona Gábor sez: "Ha majd az iráni forradalmi gárda tagjai cirkálnak a fővárosban, megnézem, ki meri letépkedni a plakátjainkat!"

Ez azér megüt egy szintet lolság terén!

Még a híradóban is bemondták, úgyhogy tudunk róla. A híradó ezzel szintén megütött egy szintet, még ha nem is éppen lolság terén. Nem értem, hogy egy ilyen beszólásból mitől lehet komoly hír? Ezen kívül sok sok más dolgot sem értek nagyszerű nemzetünk médiájának viselkedésében úgyhogy ezen a szálon most ne menjünk tovább.

Ez a Gáborunk egyszerűen annyira bájosan infantilis, hogy legszívesebben megsímogatnám azt a buksi fejecskéjét. Frusztrált kisiskolás éveimet juttatja eszembe, amikor még én akartam lenni a terminátor.

A hír egyébként az volt, hogy választási megfigyelőket fog kérni Iránból a Gáborunk.

Hogy egy NATO tagállamban az egész szövetség által közellenségnek tekintett ország hadserege milyen módon töltheti be a választási megfigyelő szerepét, az számomra még nem egészen tiszta a nemzetközi jogok szempontjából. Ez nyílván azért van, mert nem vagyok elég tájékozott.

Valószínűleg a gárdák iránti olthatatlan szerelmének a hevülete engedte figyelmen kívül hagyni azt az aprócska tényt, hogy a 'Forradalmi Gárda' megnevezés az Iráni Iszlám Köztársaság haderejének összességét illeti. Ebben az országban ugyanis permanens forradalom van a hetvenes évek óta. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy egy "őrök tanácsának" nevezett bennfentes szervezet dönti el meglehetősen kötetlenül, hogy ki indulhat a választásokon. Az iszlám köztársaság alkotmánya ugyanis nem holmi felvilágosodásnak nevezett ócska hitetlen téveszméken, hanem nyílván az iszlám szokásjogon alapul. Ez a szokásjog egyébként többek közt a házasságtörő feleségek halálra kövezését tekinti abszolut korrekt eljárásnak a nagy becsben tartott közerkölcsök helyreállítására...

Igazából tökmindegy, hogy mi is ez a forradalmi gárda! Szóval ha egy maroknyi baseball-ütős kamaszból állna, akik Wizzairrel repülnek ide egy londoni gettóból, akkor sem tudnám elképzelni, hogy jogukban álljon bármilyen eljárást foganatosítani egy magyar állampolgárral szemben. Meg mondjuk, baseball-ütős kamaszból itthon is találnak eleget, szóval ehhez nem értem, minek kell Uncle Mahmoud hathatós segítsége.