"Tarts elmebetegnek vagy vállalhatatlannak, de úgy gondolom, hogy a demokrácia, bár a lehető legjobb államforma, de nem minden esetben célravezető. Bizarr visszaolvasni ezt a kijelentésemet, valószínűleg a néhány évvel ezelőtti önmagam szembeköpné a mostanit ezért a mondatért... Erre a gondolatra a nemzetiszocialista párt 1933-as hatalomra jutását tudom hozni, bár tudom, hogy közhely: Hitler demokratikus választás segítségével került hatalomra. A továbbiakat ugye tudjuk."
Én ezt alapvetően nem tartom elmebeteg gondolatnak. Ezt mondják a kínaiak is. Alapvetően én is azt gondolom, hogy egy hatékonyan modernizáló diktatúra elég sok országban jobb lenne, mint a jelenlegi káosz. Csak hát a diktatúrák nagy része nem éppen hatékonyan modernizál. Nem a hatékonyan modernizálókból lesznek a diktátorok. Azokat általában kinyírják. Vagy az ellenség, vagy a haverok. Másrészt pedig Egyiptom azért mégsem akkora szarfészek, hogy ne tudnának diktátor nélkül megélni. Egyiptom egy fasza ország!