Showing posts with label magoristan. Show all posts
Showing posts with label magoristan. Show all posts

August 6, 2013

Turanism for dummies

I've just been kicked from a Facebook group called "Turkish-Hungarian friendship" because I honestly thought this ethnic shit can be done without Nazis on board, but it looks like I was wrong. I must note that Turanism is indeed not supported by the mainstream scientific community and genetic studies show our present-day population is mostly Slavic and Germanic and Persian. Nonetheless we used to have the same religion before Christianity and the invading Magyar tribes were basically Turkish. I often think that we [socialists] must try to co-opt all this historical bullshit as long as we [humans] cannot exterminate it for good, but I always get totally disappointed by the activity of Nazis.

Then again, what did I expect? Any casual observer would very casually remind me how all this etchnic bullshit is rapidly disappearing as we speak, and casually ask what made me think otherwise? Even Nazis themselves seem to care ever less about their roots as the immediate problems of the day seem to be more than enough for them to care about. So what the hell were I doing in a Facebook group for Turkish-Hungarian friendship in the first place?

January 9, 2013

Clever racists unite

Background: notable fascist blogger sentenced to 14 months, suspended for 5 years, just one day after prominent member of the governing party writes insanely hateful propaganda against our largest ethnic minority. (See previous article!)

All right, folks, here's the brilliant idea: if you're an anti-racist, they will pay you a ticket to ride public transport in "gypsy-infested" areas so you can see for yourself how bad those people (in quotation marks, of course) actually are.

Chairman, wow! Now that's what I call a blockbuster! I just go to those areas and I will immediately become a good racist like them! Veni, vidi, vici! How could I just fail to think about this? It's obviously because I'm such a stupid brainwashed liberal, hell yeah! Even though this "you wouldn't be so liberal if you'd have to live with them" bullshit is practically the one and only argument racists ever made during the entire history of mankind, and they always make sure to burp it into any kind of discussion anywhere anytime. No matter if the discussion is started by liberals, libertarians, socialists or conservatives, no matter if it's started at daytime or nighttime, they will always stand up to tell you the big fuckin' truth...

November 25, 2011

Let us not be Palestinians

Our ardently national socialist Jobbik party has a slogan which says: "Let us not be Palestinians in our own homeland".  I think I agree with that. Actually, I not only agree, but I claim something even more:

I say we should not be Palestinians basically anywhere!

November 11, 2011

Worluk not yet for president

Keserű érzés újra meg újra szembesülni Tóta W Árpád hihetetlenül primitív és arrogáns, fanatikusan piacpárti jobboldaliságával. Egy kicsit olyan, mint egy színvonalasabb Csurka-darab után először kézbe venni egy Magyar Fórumot...

Amikor az ember már azt hinné, hogy alapvetően jó arc, csak egy kicsit belóg neki a deszka, végül mégsem bírja megállni, hogy a lelkes közönségét ismét pofon üsse valami olyan szinten brutális Tea Party agyrémmel, hogy ahhoz képest Seres László zöldbalos neomarxista filozófus lehetne.

October 17, 2011

April 16, 2010

Index's bullshit

.
Ezt a cikket kaptam a levlistán. A levél küldője a szövegből kiragadott "utópisztikus-kommunistának tekinthető humanisták" szószerkezettel, meg egy szmájlival kommentálta a helyzetet.

Én először is azt jegyezném meg, hogy a kommunizmus, az jó! A kommunizmus egy nagyszerű, óriási eszmeáramlat, amelynek számtalan válfaja létezik és vitatkozik a többivel. Kommunistának lenni teljes mértékben vállalható dolog. Ettől függetlenül a Humanista Mozgalom tagjai szigorúan elutasítják ezt a jelzőt. Ehhez joguk van, hiszen a Humanista Párt programjában sehol nem szerepel a magántulajdon eltörlése. Még csak nem is céloznak arra, hogy bármi ilyesmit szeretnének.

February 4, 2010

IT-man's paradise

"A webes végfelhasználói felület és a háttérrendszerek közötti integráció ESB(Websphere Message Broker) segítségével, ennek fejlesztése, tesztelése[.] A következo technológiák alapos ismerete szükséges: - Web Service technológia ismerete - XML ismeret ( XSD, WSDL ) - Adatbázis ismeret ( MSSQL, Oracle, pl. tárolt eljárások írása ) - IBM Webpshere Message Broker Toolkit 6.1, Websphere MQ 6.0 ismeret Valamint: - jó problémamegoldó képesség - csapatban, olykor önálló munkavégzés"

Bérezés: 700 Ft/óra
Kurvajó! Nagyon lít srácnak érzem magam, mint leendő informatikus. Több, mint ötezer forintot megkereshetek egy nap alatt! (De ebből még le kell vonni az adókat és járulékokat, úgyhogy inkább csak négyezret.)

Na, jó, mondjuk aki az orvosi egyetemet elvégzi és pszichopatára tanulja magát hét éven keresztül, az se keres többet rezidens doktorként a mucsaröcsögei rendelőben. Csak arra mondjuk, nem mondják azt, hogy sikerszakma. (Habár kétségtelenül van belőle hiány.) Azért jó érzés belegondolni, hogy nyugaton a bevándorló gengszterkölyök, aki annyit tud angolul, mint én arabul, az kábé ötször ennyit keres azzal, hogy szemetet szed egy londoni parkban. Vidám az élet itt a legvidámabb barakkban!

January 30, 2010

De wunderbare Lajf of Mr Marton

A múlt héten befejeződött a vizsgaidőszak, úgyhogy nagy az öröm. Az előző két félévhez képest egészen jól sikerült. Lazán meglett két olyan vizsgám, amikre a múlt félévben kurva sokat készültem, és mégsem lettek meg. Jobb később, mint soha. A szoftverszigorlatnak nevezett monumentális faszszopáson fél ponttal sikerült átmennem, úgyhogy megvan az is. Kellett ahhoz, hogy továbbmehessek. Nagyjából négy ötödét baszták meg a vizsgázóknak. Már tavaly meg kellett volna csinálnom, de akkor nem sikerült a "Szoftvertervezés és Technológia" nevű tárgyam, ami a legnagyobb faszszopás az egész tantervben (a szoftverszigorlat után), mert kb annyi értelme van az anyagnak, mint egy dadaista költeménynek. Az volt a szerencsém, hogy most már nem kellett belőle vizsgázni, hanem két zárthelyi alapján kaptam meg a kettest. Szoftverszigorlatban viszont benne volt.

De azért ez a fél pont, ez kemény. Hasém Kados végtelen kegyelméből fogantatott. Volt olyan, aki 51 pontot szerzett, de hogy fél ponttal ugorjon át, ilyen tuti, hogy nem volt tavaly és tavaly előtt se. Szerintem.

A tengerpartra nem sikerült eljutnom. Egyedül akkor hagytam el Amsterdam határait, amikor egész éjszakára eltévedtem biciklivel. Aznap bejártam Tolnát, Baranyát. Már javában fölkelt a nap, amikor én még mindig a pusztában kerekeztem az autópályák és lakóparkok között. Pirkadatkor még javában a Zuidas ocsmány irodaházai között bolyongtam. Láttam az ING hatalmas cipő-alakú székházát, ami egyébként lábakon áll, tehát nem érintkezik a talajjal. Meg láttam a RAI konferencia-központot és az Ajax-stadiont is.

Mostanában Python nyelven tanulok programozni, meg Wikipédiázok, meg Chaim Potok-könyvet is olvasok. A Python a legjobb programozási nyelv. Annyira tiszta és tömör, hogy még a Zen legnagyobb mesterei sem tudnának nagyszerűbbet alkotni.

A rádiókabarénál szarabb viszont nincs. Ha meghallom a Kossuthon a szignálját, abban a pillanatban rám tör a gyomorgörcs és a hányinger. Egyszerűen annyira ordenáré módon szar, hogy azt nem vagyok képes kifejezni, de talán még fölfogni sem. Már eleve a "kabaré" szó hallatán olyan pusztító harag támad bennem, hogy azzal az összes standup köcsögnek lebasznék egy akkorát, hogy beessen a színpad mögé. Kabaré, bazmeg! Ebben a szóban minden benne van, ami undorító, álszent és kispolgári.
 
Mondjuk, nyugaton azért vannak elég jó humoristák, tehát ott azért ez is működik... Meg mondjuk, ott az is működik, hogy ha valaki rasszista, szexista vagy homofób poént próbálna elsütni, akkor abban a szent pillanatban egy söröskorsót kapna az arcába. Talán még le is sittelnék közösség elleni izgatásért. Nálunk viszont az működik, hogy ha egy humorista poénjai nem tartalmaznak legalább 80%-ban rasszizmust, szexizmust és homofóbiát, akkor nem is hívják sehova. Talán mégsem a műfajjal van a probléma...

November 27, 2009

To be or not to be... liberal

Faszom kivan az SZDSZ-es facebook zombikkal! Bejelöltem egy pár dolgot, amire ők is izgulnak, és ettől már azt hiszik, hogy én a barátjuk vagyok! Szegény ördögök! Esetleg észrevehetnék, hogy a bejelölt dolgok közt ott virít éppenséggel Vladimir Lenin, Fidel Castro és Hugo Chávez is. Tehát körülbelül annyi közöm van az SZDSZ-hez, mint Nyilasbarbinak... Faszt! Engem még nem jelölt az SZDSZ miniszteri posztra! Barbie tehát eggyel beljebb van. Aztán amikor rájött, hogy ezen a térfélen mégsem tud nagyot dobni, akkor inkább átigazolt az éppen feltörekvő csapatba. Jó időben, jó helyen. Azóta csak úgy dől a lé! Most éppen Brüsszelből.

Igazából a színfalak mögött a Jobbik kéne legyen az SZDSZ legjobb barátja! Hiszen nekik köszönhetik majd az összes népszerűségüket, és 2010-től azt a sok lóvét is, amit parlamenti frakcióként megkaparinthatnak majd alelnököstül, bizottságostul. A kapitalizmus úgy termeli ki magából a fasizmust, mint máj az epét. Ezt nem én mondtam, hanem TGM az első gárdaellenes tüntetésen. Igaza volt.

Nagyon egyet tudok érteni bizonyos dolgokkal, amelyekkel éppenséggel a liberálisok is egyet értenek. Ilyen pl a demokrácia szeretete és az emberi lény mindenek fölött állósága. Ez azonban sajnos egyáltalán nem azt jelenti, hogy liberális vagyok! Mondjuk inkább azt, hogy libertárius vagyok, ha már valamit mondani kell... Ezt viszont a tengerentúlon használják az itteni liberálisokra. Na, de most megmondom én egészen bloß, hogy mit is gondolok a liberalizmusról: azt, hogy egyszerűen... Béna! Idejétmúlt. Ugyanazt mondom róla, mint amit az jószívű, megértő liberálisok mondanak a kommunizmusról: gyönyörű eszme, csak hát a gyakorlatban kurvára nem működik. Ellentmond az emberi természet alaptörvényeinek.

Na, jó! Elismerem, hogy van néhány apró szeglete a világnak, ahol a liberális demokrácia viszonylag faszán működik. Ilyen például Hollandia, Ausztrália, Kanada, vagy Svájc. (Kanada és Ausztrália területe ugyan nem apró, népességük viszont igen.) Na, de nem úgy van az! Kurva jó, hogy ezekben az országokban a rendszer működik, csak éppen nagyon jó oka van annak, hogy a világ többi részén nem működik. Mi több, a világnak az előbb említett apró szegletein is csak azért működik, mert sehol másutt nem műküdik. Ez van. Ez a tény. El is mondom, miért...

A liberális demokrácia csak olyan országokban működhet jól, ahol van elég jövedelem egy tehetős, művelődő és tájékozódó középosztály eltartására és újratermelésére. Ennek a magas nemzeti jövedelemnek az a feltétele, hogy a művelődő és tájékozódó középosztály által végzett gazdasági tevékenységek piaci értéke igen magas legyen. Ez a mennyei állapot viszont csak akkor állhat fenn, ha a szegényebb országokban nem áll versenybe az olcsó konkurencia. Végső soron tehát a gazdag országoknak elemi érdeke az, hogy a világ többi része társadalmilag minél rosszabb irányba fejlődjön.

Lehet most ilyeneket mondani, hogy majd a jövőben a gépek fogják végezni az összes aljamunkát, és akkor majd mindenhol jóléti rendszer lesz. Na, jó! Hát akkor rajta! Nosza! Csinálják a gépek! Az az igazság, hogy az emberek által végzett munka tetemes részének a gépesítésére már rég megvan a szükséges tudás és technológia. Csak éppen rohadul nem éri meg, mivel az emberi munka sokkal olcsóbb. Ez tehát ugyanannyira szar duma, mint az a régről ismert amcsi hidegháborús érvelés, hogy a szappangyárosnak tudniillik elemi érdeke, hogy a munkásai jól keressenek, mert akkor több szappant tudnak majd venni. Önmagában véve ez is teljesen logikus. Na, de miért vannak akkor az oly dicső múltú jóléti rendszerek mégis világszerte válságban? Talán nem vesznek elég szappant? Hoppá!

Hahó! Nem létezik ilyen, hogy jóléti kapitalizmus! Nincsen szociális piacgazdaság! Il n'existe pas! A keynesianizmus csak addig működik, amíg a tőke kellően erős korlátok közé van szorítva ahhoz, hogy idomuljon ezekhez a nyomorult tündérmesékhez. Miután a második világháború mindent elpusztított, a világban elég nagy volt a túlkereslet a munkaerő iránt. Egyrészt egy csomó ember meghalt, másrészt egy csomó mindent újra kellett építeni. Tehát valóban növekedtek a bérek, növekedett az életszínvonal... Egy ideig. Aztán a profitráta hirtelen újra elkezdett lassan, de biztosan csökkenni. A csökkenés legfőbb oka a globalizáció volt. Ahogy a feltörekvő országok is bekapcsolódtak a világgazdaság vérkeringésébe, a kiélesedő nemzetközi verseny elkezdte nyomni lefelé az árakat. Ez az éles verseny a jóléti államok vezetőit arra kényszerítette, hogy a tengernyi vérrel és verítékkel kiharcolt gazdasági szabályokat és korlátokat elkezdjék módszeresen leépíteni. És a 80-as évekre végül az egész keynesiánus gazdasági világrend összeomlott. Jött helyette a manapság már mindenki által jól megismert, talán még a Fidesz munkástagozata által is hallott neoliberalizmus. Azóta ugyanúgy ismétlik egymást a konjunktúrák és a válságok, mint Marx és Kondratyev idejében. Most pedig, hogy végül beköszöntött az igazi gigaválság, megint ugyanott vagyunk, ahonnan 33-ban elindultunk. Hát ennyit a jóléti kapitalizmusról. Bye, bye!

A kapitalizmust nem lehet emberivé tenni. A kapitalizmust csak elpusztítani lehet. Előbb-utóbb persze, mindenképpen elpusztítja, fölfalja magát. Csak az a kérdés, hogy addig mennyit fog szenvedni az emberiség. A legrosszabb esetben úgy fog elpusztulni, hogy vele együtt az emberi faj is megy a levesbe.

Na, mindegy. Térjünk vissza az eredeti témához, az SZDSZ-hez. Ennek a pártnak a jelenlegi frakcióvezetője, vagy mit tudom én, mije - aki anyám szerint jó üzletember, tehát jó szakpolitikus, nyílván - olyan durva piaci fundamentalizmussal érvel, hogy az már az ő szavaival élve fölér a feketeöves populizmussal. Mondjuk, olyan is van, amikor leplezetlenül kijelenti, hogy véget ért az egyenlősdi és a szolidaritás eszméje egy lejárt lemez, csak ezekről a magvas gondolatairól természetesen kevesebbet hallunk.

Egyébként most konkrétan azért értékeltem oly nagyra a "liberalizmussal" való "szakításomnak" a szükségességét, mert belecsúsztam egy igen kellemetlen helyzetbe. A legutóbb ugyanis édesanyám észrevette, hogybejelölt a fészbúkon egy Gabor Kuncze nevű júzer. Azon nyomban föl is kiáltott, hogy ez egy olyan lehetőség, amit egyszerűen nem lehet kihagyni... Na, de várjál! Az igazán durva, az az, hogy én ezt el is hittem neki... Igen, ez sajnos így történt. Ez a véres, rideg valóság. Meg hát nyílván arra gondoltam, hogy úgysem fogja senki észrevenni, és ugyanakkor befolyásos arcokkal networkingelni mégiscsak hasznos, mert hát erről szól a networking. Tehát nem volt teljes mértékben tudatos döntés eredménye ez a cselekedetem.

Avval pedig teljes mértékben nem kalkuláltam, hogy a facebook ezek után ország-világ tudomására hozza, hogy "Daniel Marton and Gabor Kuncze are now friends". Fincsi! Miközben a political views mezőmben ott virít az a szó, hogy 'Communist', és a pages mezőmben pedig jelen bejegyzés elején említett figurák dobnak puszit. Tökéletesen illeszkednek ugyebár a Gabor Kunczéval való friendshiphez. No para.

A másik tévedés pedig az, hogy az SZDSZ - vagy akár az abból spinoffolt szabadelvű mittudoménmi - bármennyire is befolyásos lenne. Tulajdonképpen egy debil számára is nyílvánvaló, hogy a "magyar liberális párt" ma már leginkább végtelenül szánalmas és nevetséges, azaz groteszk. Tehát ha politikusokkal való netvörkingelésre akarnám alapozni a jövőmet, akkor sokkal inkább a trianon-ellenes és gárdista csoportokba kéne belépnem, hogy aztán a Gabor Vona vagy Krisztina Morvai nevű júzer jelöljön barátul. Ezzel a kapcsolati kezdőtőkével a különböző fővárosi ingyencirkuszokon és az "új erő" különböző netes fórumain elkezdhetném szorgosan építgetni az imázsomat.

Ha valaki a politika vizeire kiván evezni, annak most mindenképpen a Jobbikba érdemes befektetnie. Most abban van a pénz. Talán még a Fidesz az, ami rövid távon játszik, de ott már túlságosan telített a piac. Másrészt talán egy kicsit mégiscsak kevésbé elmebetegek és idióták, mint az előbbiek. Ha a tagjaik nem is színjózanok, a vezetőik igen. Sokkal ügyesebben kell tehát intrikázni ahhoz, hogy a fazék közelébe férkőzzünk. Ezzel szemben zsidózáshoz és cigányozáshoz nem kell nagy szellemi munka. Csak az számít, hogy minél feltűnőbbek, minél "celebképesebbek" legyünk. Ja, és persze, legyünk mindig jó időben, jó helyen!

August 19, 2009

Itthon lass csodat

Sickratmannel fogok most vitába szállni :D

Konkrétan a 'De szar itt élni' című számának az üzenete az, amivel nem egészen tudok egyet érteni. Ebben a számban Miklós azon lamentál, hogy az országunk területén föllelhető kimeríthetetlen kulturális és gazdasági potenciál ellenére mégis mindenki csak siránkozik és panaszkodik ahelyett, hogy megprobálná ezeket a pozitívumokat valamilyen módon kiaknázni...

De még mielőtt bármibe belebonyolódnánk, előbb szeretném idejében leszögezni, hogy nagyra tartom Paizs Miklós munkásságát. Meg vagyok győződve arról, hogy a fiú dalszövegeiben fellelhető társadalompolitikai üzenet a kortárs magyar kultúra alfája és omegája. Ezekben a dalokban minden benne van, ami egy élhetőbb Magyarország megteremtéséhez elengedhetetlenül szükséges volna. És ami a legfontosabb, mindez úgy van meg bennük, hogy az még az agymunkára kevésbé motivált rétegek számára is könnyen emészthető... Na, jó! Tiszteletkör lezárva.

Most jön az én véleményem.

Nos, az én szerény véleményem konkrétan az, hogy a dalban egyébként tételesen ismertetett kulturális és gazdasági erőforrásainkat leginkább feldughatjuk a seggünkbe.

Természetesen én próbálom kiaknázni ezeket, nem erről van itt szó. Nagyon szeretem a finom magyar borocskát, meg a finom magyar kolbászkát is nagy mennyiségben falatozom a szegedi babfőzelék-konzervben, meg a tájaink látványa is nagy melegséggel tud eltölteni... A lányaink látványáról nem is beszélve.

Ennek ellenére mégis szar itt élni. Mind hiába van itt nekünk ez a rengeteg földi jó, ha egyszer nem tudunk mit kezdeni vele. Az a nagy büdös helyzet, hogy itt még akkor is szar lenne élni, hogyha az egész ország színaranyból lenne... Megmondom, mi lenne ekkor! Az lenne, hogy a felső tízezer a maga jól bejáratott trükkjeivel kijátszaná alólunk az összes aranyat, aztán villámgyorsan elhúzná a csíkot a Fidzsi-szigetekre... Vagy nem is! Előbb még ráfognák az egészet a zsidókra és a cigányokra, és csak utána lépnének le a szajréval. Ez történne.

Egy ország élhetőségét meghatározó tényezők mind az ország lakóinak koponyáján belül vannak. Habár ebből sem lehetne levonni a végső konklúziót, mert hiszen rengeteg olyan magyar ember van, akinek hatalmas erők szunnyadnak a koponyáján belül... Na, de a legszomorúbb az egészben az, hogy még ők is hiába vannak értünk, ha egyszer a többi tízmillió ember fejébe csak a határtalan intolerancia és a kicsinyes gyűlölködés szorult... Na, meg a töretlen vágyakozás a csodát igérő rendőrállam és a könnyen célba vehető bűnbakok iránt.

Kurvára egyenlőtlenül oszlik el népünkben a szürkeállomány, ez itt a nagy para! Meg mondjuk, a zsenik is többnyire akkora lúzerek, hogy a gyakorlatban végül semmi maradandót nem visznek véghez. Aki pedig igen, az már rég elhúzott nyugatra és már rég leszarja, hogy itt mi van. Miért is ne szarja le?! Minek kavarnák itt még tovább a szart, hogyha ugyanazzal az erővel több ezer életet menthetnek meg a harmadik világban?! Én is toronymagasról fogom leszarni ezt a szargödröt, ha egyszer végre sikerül meglógnom innét.

Hát ezért szar Magyarországon élni. Nem azért, mert a bankok lehúznak minket, vagy mit tudom én! A bankok azért húznak le minket, mert egy napos csibének is jobb az üzleti érzéke, mint az átlagos magyar embernek. És üzleti érzékünk pedig azért nincsen, mert egy mikrométernyit sem vagyunk hajlandók fölnyitni a szemünket a világra. Ha ezt megtennénk, akkor azonnal leesne, hogy minden kibaszott ország oktatási rendszerében messze a legfontosabb tantárgyak az angol nyelv és a közgazdaságtan. E két tárgy mellett minden egyéb ismeret fontossága olyan szinten eltörpül, hogy én azt a leggyönyörűbb hasonlattal sem tudnám érzékeltetni...

De mi leszarjuk mindezt, hiszen igaz magyarok vagyunk, akiknek senki nem mondhatja meg! Inkább nyomatjuk tovább az araditizenhármat, meg a seggfej Berzsenyit, meg a többi öncélú nacionalista agymosást a szerencsétlen kölykök fejébe. Aztán még csodálkozunk, hogy ennyire népszerű a gárda...

A legjobb dolog, amit magyarként megtehetsz, az az, hogy most azonnal összepakolod a cuccaidat és sebesen elindulsz Hegyeshalom felé. Vagy ha még jársz valami olyan szakra, ami külföldön is piacképes, akkor azt még befejezheted, de utána viszont tényleg húzzál el! Ja, és ne nézz vissza! Egyszer se. Valahányszor föltámad benned a honvágy e Hungary-nak nevezett szánalmas kis fosrakás iránt, annyiszor fogod később halálra röhödni magad, hogy mekkora szerencsétlen lúzer voltál.

Kurva Blogspotból is már rohadtul elegem van, hogy nem képes rendesen kódolni a bejegyzéseimet. Baszd meg az anyádat, köcsög Google!

June 8, 2009

Ubunga jövője

Nyilas Barbie megcsinálta! A kortárs magyar fasizmus legújabb díváját legközelebb Brüsszelben láthatjuk viszont a hihetetlenül vonzó hitleres hajbeállításával, továbbá - ami igazán sokkoló - két hű elvtársával egyetemben. Számos körzetben többen szavaztak rájuk, mint az MSZP-re, ami azért elgondolkodtató. Ráadásul az egyik ilyen körzet a hajdanán betonkeményen baloldalinak számító Borsod-megye, ahol egyébként szerintem kizárólag azért kaptak annyi szavazatot, mert ott él a legtöbb cigány. Nem feltételezem, hogy ennél messzebbre tekintett volna a szavazófülkében a tisztelt borsod-megyei választópolgár. Na, mindegy.

Az új erő listájának a második jelöltje, a Balczó egyébként énnekem is tanított villanytant a suliban. Nagy élmény volt. Egyszer el is kezdett valamit magyarázni nekem, amikor rákérdeztem, hogy az áramló vízre is érvényes-e a szuperpozíció elve, amiből természetesen egy kurva szót nem értettem. Nem hiszem, hogy az én hibám volt. A szakkoliban egyébként nemzetvezetőnek becézik a háta mögött. Pedig a szakkoliban rajtam kívül mindenki lelkesen olvassa a Kurucinfót, és többé-kevésbé habzó szájjal cigányozik, bár mentségükre legyen mondva, hogy ugyanúgy olvassák az észveszejtően judeobolsevik Indexet is, tehát nem ilyen felvarrós-tarsolylemezes trú arcokról van szó.

Na, de a lényeg az, hogy a tegnapi nap egy brutálisan nyílvánvaló és egyértelmű üzenetet hagyott mindkét oldal számára:

ELBASZTÁTOK!!!

Nem kicsit... És nem is nagyon, hanem totálisan. Erre az országra most igen sötét évek várnak. Még ha a feje tetejére áll a jelenlegi politikai elit, akkor is. Ez egyszer biztos. Márpedig minek is álljon az elit a feje tetejére. Pártért? Hazéért? Ugyan már! Nevetséges és szánalmas naivitás. Szerintem az lesz őnekik a legjobb döntésük, hogyha most és mindörökre lesöprik az asztalról a különböző ál-ellentéteiket, hogy közös erővel lophassanak el mindent, ami mozdítható, aztán együtt húzzanak el szélsebesen a különböző offshore államokba bizniszelni, miután szép csendben összepakolták a szajrét. Talán a Fidesznek még érdemes négy évig maradnia, de aztán ők is eltűnnek majd a süllyesztőben. Ennek az országnak a sorsa most egyértelműen a fasiszták markában van.

Az "alternatívok" (LMP?) pedig a legjobban akkor cselekednek, hogyha mostantól a különböző hadianyagok és túlélő felszerelések beszerzésére, valamint titkos gerilla-táborok építésére összpontosítják minden maradék energiájukat. Máskülönben egészen más táborokban ismerkedhetnek majd a vidéki élet szépségeivel.

Én egyébként meg vagyok győződve arról, hogy ennek a meccsnek a legnagyobb vesztese a Fidesz. Az MSZP-t már leírtuk. Tudjuk róluk, hogy el fognak pusztulni. Az SZDSZ-ről inkább nem is ejtek szót, mert azt a hihetetlen mennyiségű szart csak az orosz realizmus legérzékletesebb stíluselemeivel lehetne leírni, amiben ők már hónapok óta nyakig benne vannak. Na, mindegy. Elég az hozzá, hogy a "baloldal" most papírforma szerint teljesített. Na, de az, hogy az Egy Tábor tizenhét Brüsszelbe készülő kiscserkészéből háromnak is lenyúlták a tuti lóvéval járó puha bársonyszékét jobbról, az azér szerintem mégiscsak némi fejtörésre készteti vezénylő tábornokunkat. Bár lehet, hogy ha bevonják őket a koalícióba és adnak nekik jó sok zsíros posztot, akkor bekussolnak, de a saját kézivezérelt kétharmados többségének ezennel búcsút mondhat a Viktorunk. Meg aztán kurvára nem biztos, hogy bármennyi lovéért bekussolnak, hiszen a Jobbik számára hosszú távon mindenképpen az lesz a nyerő stratégia, hogyha minél többet és minél hangosabban cigányoznak, meg zsidóznak, meg multiznak.

Mindenesetre a számokból nyílvánvalóan látszik, hogyha egyetlen szavazattal sem szerez többet ez a párt, már akkor is be fognak jutni a parlamentbe. Még ha tizennyolc fölött az összes élő magyar állampolgár az urnákhoz vonulna, akkor is. Márpedig miért ne szereznének még több szavazatot és miért is menne el 2010-ben mindenki szavazni?! A jobbikosokat kivéve, mert azok bizony elmennek. Az MSZP-nek pedig már az is csúcsteljesítmény lesz, hogyha egyáltalán az öt százalékot sikerül megugrani. Krisztike a brüsszeli pódiumon annyi ingyenreklámot csinálhat majd új barátainak, amennyit akar. Amennyit a szíve bír. Ha másban nem is, a szarkavarásban és a feltűnősködésben mind a 21 képviselőtársát lekörözi majd ez a csaj. Ez az ő istenadta tehetsége, a zsenialitása. Mintha csak erre fejlesztették volna évtizedek fáradságos munkájával a földönkívüliek. Tömegpusztító fegyver lesz a nagy brüsszeli csatamezőn...

Na, jó! Az előbb lehet, hogy csak paranoid túlzásokba estem. Azt azért érdemes volt megnézni, ahogy tegnap a tévében illegette magát. Az haláli volt! Az a mimika! Olyan volt, mint egy lámpalázas, személyiségzavaros kislány, amikor a szülői munkaközösség tapsviharában átadják neki a jeles bizonyítványt. Egyszerűen nem értettem, hogy most épp túl van egy frenetikus szexpartin a gárda fenegyerekeivel, vagy csak amfetamint szedett. Szóval lehet, hogy mégsem kell majd olyan magasra helyezzük a mércét Krisztinával szemben.

Bár én igazából korántsem vagyok nyugodt. Az, hogy elmebeteg és infantilis, énszerintem mit sem változtat az eredeti képességein, ami tehát a feltűnősködés és a szarkavarás. Ennél sokkal durvább hibái is vannak magyar politikusoknak, amelyeket simán megúsznak szárazon. Sőt, igazából még jót is tesz a skilljeinek a zavart tudatállapot. Habár az excentrikus viselkedéssel szemben nem valami toleráns a magyar társadalom. Elég csak a Gyurcsány ideggyengeségét hirdető Fidesz-kampány sikerére gondolnunk... Na, mindegy. Nem vagyok szakértője a témának, úgyhogy én igazából már attól rettegek, hogy előbb-utóbb a holland kormány a magyaroktól is meg fogja tagadni a bevándorlási jogokat ugyanúgy, mint a muszlimoktól. Simán vagyunk annyira primitívek és arrogánsak, hogy benne legyen a pakliban. Lehet, hogy jobb lesz, ha mégsem jövök haza szeptemberben...

June 6, 2009

Lehet más

Ez jó video!

Tegnap találtam a neten egy pdf-fájlt, amelyben az LMP "válaszol a liberalizmus vádjára. A dokumentumról egyébként ordít, hogy kurvára hamisítvány, mivel a zöld körben az emberalak helyett egy kecske szerepel. De a szöveg sem kevésbé gáz. Van benne egy ilyen állítás, hogy az LMP "nem akarja megváltoztatni a drogpolitikát". Mondaná ezt az LMP úgy, hogy közben a párt egyik legfőbb embere, Schiffer András mellesleg a kőkeményen dekriminalizáció-párti TASZ-nak az egyik alapító tagja. Nagyon hihető....

Mondjuk, én faszkalap be is kaptam a horgot, mert a Humanista Párt levelezőlistáján valaki azt írta, hogy "kiforgatják a mondandónkat", amiből én azt feltételeztem, hogy az írásnak tényleg van valami köze a mondandónkhoz, és rögtön elkezdtem örjöngeni, hogyha az Elempé valóban nem liberális (szociálisan), akkor mindenkinek azt fogom mondani, hogy ne szavazzon rá. De aztán szerencsére lehiggasztott a társaság. Igazából az előbbi bekezdésben említett tény is nyílvánvalóan bizonyítja, hogy az LMP szociális értelemben kurvára liberális. Ez van. Jelen pillanatban még élnek emberek ebben az országban, akik tényleg hisznek a felvilágosodás eszmeiségében.

Persze, ha belehúznak a Jobbikosok (+Fidesz jobb széle), akkor lesz itt még Irán, úgyhogy nem kell itt semmit félteni. Talán már tíz éven belül sikerül mindannyiunkat elüldözni, vagy pedig eltáboroztatni. Mert ugye, a Krisztina már hónapokkal ezelőtt megmondta, hogy mi lesz a "magunkfajtákkal". Én minden bizonnyal az előbbi csoportba fogok tartozni, mert már "érzem a puskapor szagát", ahogy azt bölcs és szent lelkű Viktor vezérünk mondaná... Na, jó, zárójel bezárva!

Meg egyébként az LMP-nek és a HP-nak is ott volt apraja-nagyja a tavalyi melegfelvonuláson, ami szintén nem éppen a hagyományőrző jellegű rendezvények közé sorolható. (Még az olyannyira maradi és konzervatív Védegylet hírlevelében is mindenkit arra kértek, hogy menjen el!) Szerintem tuti, hogy többen voltunk, mint a szadeszesek.

Na, mindegy. A lényeg az, hogy bárki csinálta is ezt a minden ízében undorító húzást, annak szívből kívánom, hogy jól nézze meg magát a tükörben.

Persze, ennek a valakinek a politikai hovatartozását illetően most nem szeretnék feltételezésekbe bocsátkozni, mert fenntartom az ártatlanság vélelmét. Egyszerűen nem vagyok képes elhinni, hogy ilyen szintre lesüllyedjen a "magyar liberális párt".

March 20, 2009

Szintén ordas

Ma egy pillanatra nagyon előtört belőlem a rendpártiság, és elgondolkodtam azon, hogy alapjában véve talán mégsem annyira rossz dolog a fasizmus... Most, hogy így megnyiratkoztam :D

Na, jó, nem! Úgy volt, hogy a Margit-híd budai hídfőjénél fölszálltam a 4-6-os villamosra, ahol azt vettem észre, hogy valaki minősíthetetlenül ordenáré stílusban szitkozódik. Rögtön oda is néztem, fölfedezvén, hogy ennek a valakinek a megjelenése és a kisugárzása semmivel sem jobb a beszédstílusánál. Tipikusan az a semmirekellő diszkós-rappes szargyerek, akiről egy nanoszekundum alatt bebizonyosodik, hogy nála undorítóbb és semmirekellőbb létforma hétmérföldes körzetben csak 0,00001% valószínűséggel fordulhat elő, és ezt igazából a lelke mélyén ő is belátja, de ahelyett, hogy megpróbálna valamit kezdeni az életével, inkább agresszióval, vagánykodással és kötekedéssel próbálja ellenpontozni súlyos kisebbségi komplexusait.

Azt elég hamar belőttem, hogy a fickó nem részeg és nem is autista, hanem egy utastársához beszél. Nem sokkal később kiderült, hogy az utastárs egy nyugdíjas éveiben, vagy ahhoz igen közel járó nő volt. Azért csak később derült ki, mert csak akkor szólalt meg, amikor ez a véglény odafurakodott a közelébe, és akkor is csak arra a kérdésre válaszolt egy kelletlen igennel, hogy a különféle fenyegetések elég világossá váltak-e a számára. Tehát ezzel a nénivel beszélt olyan stílusban, mintha a rivális banda egyik behajtójával beszélne a gettóban.

Na, most én nem tudok erről mást gondolni, mint amit gondolok. Egyszerűen minden olyan emberi tulajdonság, amitől undorodok, az ott volt ebben az alakban. Ő az, akit tényleg a legnagyobb lelki nyugalommal, szemrebbenés nélkül lőnék főbe. Sőt mi több, utána egy jól végzett takarítás okozta megkönnyebbüléshez hasonló érzéssel töltené el a szívemet az a tudat, hogy az élővilág evolúciójának egy ilyen roppant kínos tévedését korrigálhattam.

Szörnyű frusztrációt okoz azonban az a tény, hogy ezt mégsem tehetem meg. De ha legalább egy ólmosbottal felülírhattam volna néhány egyszerű szabályt ebben a végtelenül kártékony biokémiai produkciós rendszerben, már az is nyert ügy lett volna. Szilárd meggyőződésem azonban, hogy a biomasszának ezen formáit a lehető leghamarabb vissza kell forgatni az ökoszisztémába.

Megjegyzem, én fasiszta pillanataimban is kizárólag a fasizmus faji megkülönböztetéstől mentes formáit tartom elképzelhetőnek. Többek közt a jelenlegi eset elkövetőjéről sem tudtam meghatározni, hogy mely népcsoport tagja. Nem mintha túlzottan érdekelne. Én tehát csakis kulturális dimenziókban fasizálódom. Meg mondjuk, mindenki más is, akinek 60 fölötti mesgyéken mozog az intelligencia-hányadosa és nem is elmebeteg. Ma Magyarországon nem népszerű a fajelmélet. Kulturális rasszizmus van. Ezt biztosra veszem. Természetesen ez is egy nagyon szörnyű és káros jelenség, de korántsem annyira durva, hogy haláltáborok felépülésétől kelljen tartani.

Bizonyos szociológiai kutatások is arra engednek következtetni, hogy az asszimilálódó cigányokat a fehérek többsége nem tekinti cigánynak. Ezt történetesen nem a Magyar Nemzetben olvastam, mert még soha nem vettem a kezembe Nemzetet. Bőven elég nekem, amit a lapszemlében felolvasnak belőle. Tehát hiteles forrásból szedtem. Konkrétan Csepeli Györgynek az egyik előadásán hallottam, még az ELTE szociológián. (Az volt a tárgy címe, hogy 'Bevezetés az interetnikai és interkulturális viszonyokba' LoL.) Csepeliről azért nagyjából lehet sejteni, hogy nem túlzottan rajong a jobboldali eszmékért. Az állítás kapcsán még azt is elmesélte, hogy az egyik roma származású magyar EP képviselőnek még végzős gimnazista korában nem hitték el az osztálytársai, hogy cigány származású. Ez van.

Megjegyzem, fiatalkorában a nagy Mohandasz Gandhi is rasszista volt, amikor még kezdő ügyvéd volt Dél-Afrikában. Kurvára nem kedvelte a négereket. Aztán mégis ő lett korunk egyik legnagyobb szellemi vezetője. Ez is van.

Tehát én igazából szörnyű álszentségnek tartom, amikor a belvárosi értelmiség széplelkű tagjai mindenkit gyűlölködő, vérszomjas szörnyetegnek tartanak, aki cigányozik. Nem arról van szó, hogy jó dolog cigányozni, de ezzel a hozzáállással csak olajat öntenek a tűzre. Na, de most nem akarom itt mosdatni magam! Sőt, én igazából magamból indultam ki, amikor belvárosi széplelkekről beszéltem. Én ugyan nem a belvárosban lakom, hanem Kispesten, viszont a rendőrkapitányságtól úgy száz méternyire. Megrögzött idealista ember lévén elég gyakran gondoltam magamban azt, hogy mindenki szar ember, aki cigányozik. Na, de aztán ha nagy ritkán megláttam valahol egy igazi, vérbeli diszkós cigánybandát, akkor már mindjárt másként láttam a világot.

De ezzel szerintem a többi széplelkek is majdnem mind ugyanígy vannak. Jézus nem véletlenül volt Jézus. Ha nem ő lett volna az egyetlen, aki képes a kínhalál küszöbén is megbocsátani az őt kínzóknak, akkor most nem tanulnánk róla egy betűt sem. Lássuk be, hogy van azért némi igazság abban a véleményben, hogy ha egy szabolcsi faluban a cigánytelep közelében kéne élnünk, akkor minden nap zokogva hívogatnánk a Magyar Gárdát.

Ez persze, nem azt jelenti, hogy a Magyar Gárda egy jó dolog. Az iménti vélemény megfogalmazója biztosan így gondolja, de én nem. Ezt leszögezném, még mielőtt bárki magába szállna, tehát hogy a Magyar Gárda egy kurva szar dolog. Többek közt azért, mert telis-tele van az előbbi történet főszereplőjével minden funkcionális szempontból azonos egyedekkel. Nem egy és nem kettő gárdista van, aki büntetett előéletű, ezt még prominens szélsőjobbosok is elismerik. Ezen felül valószínűleg még többen vannak, akikről nem tudjuk, hogy mit csináltak, mert mondjuk, jóban vannak a zsarukkal, vagy mit tudom én. De leginkább azért szar a Gárda, mert gyakorlatilag semmit nem tesznek a "cigánybűnözés megfékezéséért", ami pedig elvileg a céljuk lenne. Ellenben leginkább csak olajat öntenek a tűzre.

Vajon miért nem volt ott pl a siófoki Petőfi sétányon a gárda, amikor az enyingi maffiózók odamentek balhézni?! Talán nem voltak még elegen? Én úgy tudom, nem volt ez annyira régen. De ahogy elnézem, ma sem ártana a helyi vendéglátósoknak egy kis segítség. Nekem mindenesetre van egy tippem, hogy miért nem mennek ezek Siófokra. Azért nem mennek, mert a vezetőik féltik a seggüket. Kurvára nem mernek fölvállalni egy valódi konfliktust. Ennyi. Ez a tény. Elvégre a maffiózók nagy ívben leszarják, hogy mit csinálnak ezek a hülyegyerekek Kistarcsán, meg Tatárszentgyörgyön. Ezeken a helyeken nincs semmiféle cigánymaffia, csak egy pár tucatnyi szerencsétlen tróger. Ellenben ha Siófokra készültek volna gárdázni, akkor aztán lehet, hogy kaptak volna egy-két halálos fenyegetést a cigánybáróktól. Fenyegetést, azt pedig csak adni szeretnek ezek a tiszta tekintetű, nemes lelkű legények, nem pedig kapni.

Egyszóval a Magyar Gárda is leszophatja a veretes harci faszt.

February 12, 2009

École

Ebben a suliban valami nagyon el van baszva. Eddig csak sejtettem, de most már teljesen biztos vagyok benne. Eddig is volt már olyan érzésem, hogy szellemiségében sokkal közelebb áll ez a hely egy hadsereghez, mint egy szellemi műhelyhez...

Éreztem abban, ahogy a tanulmányi osztályon időnként beszélnek az emberrel.

Meg ahogyan a különböző szabályokat meghozzák és alkalmazzák.

Meg ahogyan a tanárok magától értetődőnek veszik, hogy keresztbe leszopjuk magunkat a kettesért - bár ennek mindenképpen megvan az az előnye, hogy sokat ér a diplománk, de ettől függetlenül nem valami szívderítő.

Meg ahogy a híradástechnika-tanszék vezetője fröcsögött az oktatói napon, abban is.

Meg a kulturális programok kétségbeejtő silányságában, ami nagyjából abban merült ki, hogy BMF-party DJ Lacával és DJ Bandyval... Na, jó, van még Attila MAGYAR-ázó kör is. Így már mindjárt más!

És nem utolsó sorban a hallgatók lelki világában is. Természetesen itt nem a hősiességre és az áldozatkészségre, hanem a katonaság negatív aspektusaira gondolok, tehát a sivárságra és az együgyűségre. A diákok legtöbbjének annyira nincs személyisége, hogy az már az őrületbe kerget időnként. Az első típus, az mindenképpen a divatmajmoló, dekadens partyarc. A második típus a műkemény metálosnáci. A harmadik típus pedig a bucimaci-fejű mama kedvence, az öntudatos geek, aki már egyéves szülinapjára is laptopot kapott, de ettől függetlenül még mindig winfost használ és Javában programozik. És ezzel a hallgatóknak nagyjából a kétharmadát le is írtam. Persze, ezek közt vannak átfedések is, hogy fokozódjon a szar.

Na, de ami ma történt velem, az mindenen túltesz.

Ma tesi órám volt. Minden hallgatónak föl kell venni legalább két félévben a tesit. Ez egyébként így megy az összes többi felsőoktatási intézményben is. Ma azonban egy kicsit furcsa dolog történt, amiről már nem vagyok biztos, hogy máshol is így megy: óra elején a tanár elkezdett szavalni. A tesitanár.

Az entrée: Nekünk, főiskolásoknak, küldetésünk van!

OMGWTF???

Kifejezetten rossz előérzet kipipálva. Na, szóval küldetés. Most jön a frankó! Miről is szól ez a küldetés? Nos, nem egyébről szól, tisztelt hölgyeim és uraim, kedves barátaim, mint hogy nekünk művelt és tanult (lévén hogy diplomás) embereknek példát kell mutatnunk a többi ember számára. Wow! I was speechless. Persze, nem tudom, hogy régen mi volt az egyetemeken és főiskolákon, de pont az a lényeg, hogy nem is nagyon érdekel, mert most nem régen van, hanem most van. Lehet engem anyázni, mint elvakult liberális zsidóbérencet, de én mindenesetre azt gondolom, hogy ezt az ócska 50-es évekbeli társadalomfilozófiát ma már az általános iskolában is jobb lenne végleg visszaakasztani a kisszögre. A főiskolában pedig tehát még inkább.

Félreértés ne essék, én egyáltalán nem tartom rossz dolognak, ha az ember a tudatosságával (pl. tudatos vásárlással), vagy akár csak egyszerűen a fegyelmezett magatartásával akar másoknak példát mutatni. A Humanista Mozgalomban is elég fontos tétel az, hogy a tagok és szimpatizánsok a viselkedésükkel példát mutassanak a többi ember számára, hogy a többi ember lássa, ez is egy járható út.

Ellenben én nem igazán vagyok meggyőződve arról, hogy mindig az idősebbek mutatnak példát a fiatalabbaknak! Néha ez bizony nagyon is fordítva van. Sőt, szerintem legalább annyit tanulhatnak az idősek a fiataloktól, mint fordítva. A privi.hu tartalmánál azért több is van az új generációban, lássuk be! Az emberi lény alapjában véve képes arra, hogy akár a társaitól teljesen függetlenül is kifejlesszen különféle viselkedési formákat, és erre a lélektani folyamatra nem feltétlenül a meghasonulás, vagy a deviancia az egyetlen megfelelő kifejezés. Van ugye, a gyermek-én és a szülő-én között a felnőtt-én, ami a racionális mérlegelésen alapuló döntéshozásért felel, vagyis a beáramló információk hatására adott esetben kurvára fölülírja a kultúra által beléje sulykolt szabályokat. Remélem, világos.

A másik dolog, amiről nem igazán vagyok meggyőződve, az az, hogy egy kibaszott papír birtoklása bármilyen mértékben nemesítené az embert. Főleg nem a mai oktatási rendszerben. Azt többnyire még a konzervatívok is elismerik, hogy adott esetben még egy utcaseprő is lehet nemesebb, kultúráltabb és civilizáltabb, mint egy filozófiatanár. Még csak az kéne, hogy ezt ne ismerjék el, baszki! Akkor aztán tényleg futólépésben és laposkúszásban menekülnék ebből az országból.

Na, de ez nem azért van, mert bizonyos megátalkodott diplomások nem hajlandóak a "jó példával" elöljárni, hanem azért, mert ma már nincs ilyen példa, amivel a diplomások elöljárhatnának. És mielőtt bárki bármit mondana, ez kurva jó, hogy így van! Nincs ebben semmiféle dicső múltnak semmiféle sárba tiprása. Azon kevés dolgok közé tartozik ez, amiben speciel tényleg jobbak vagyunk, mint középkori eleink. Mármint annak a ténynek a felismerésében, hogy a jó példával való elöljárás nemes küldetése minden egyes emberi lénynek sajátja - legyen az utcaseprő, katona, hidegburkoló, drogdealer, vagy akár politikus. Remélem, ez is világos.

Na, de ez még mind semmi. Ez az egész, amit leírtam, ez picsafüst ahhoz képest, amit most fogok írni. A tisztelt tanárnő ugyanis egy példát is mondott arra, hogy művelt és tanult főiskolás hogyan mutassunk jó példát a büdös tirpákoknak. Az egyes számú szabály tehát a következő:

A főiskolai tanárnőnek úgy kell köszönni, hogy "Kézcsókom, tanárnő!".

Lányoknak pedig úgy, hogy "Szép jó napot, Tanárnő!".

Na, erre lépjünk valamit! Remélem, nem csak énnekem jut eszembe most a "no comment" frázis.

Nincsen itt lacafaca, hogy "Jó napot", meg "Viszlát". Kézcsókom, bazmeg. Még utánam is szólt, amikor elköszöntem. Pedig én nem azt mondtam neki, hogy csácsumicsá, hanem bizony csókolommal köszöntem, ahogy arra anyukám megtanított. De ez neki mégsem volt jó.

Na, de azért legyünk mégis korrektek! Nekem igazából mégsem annyira a BMF-el, hanem sokkal inkább az egész országgal van a baj. Nem hiszem, hogy magyar viszonylatban kiemelkedően seggfej volna ez a tanár. De az országon belül sem az öregekkel, hanem leginkább a fiatalokkal van bajom. A fiatalokkal, akik szó nélkül lenyelik a seggfej tanárok a seggfejségét, mintha még mindig a Kádár-rendszerben élnénk.

Az öregeket leszarom. Azok mindenhol hülyék. De hogy a fiatalok hatalmas tömegei valljanak olyan eszméket, amelyeket Franciaországban, vagy az USA-ban már a hatvanas években is kizárólag a szenilis vén bolondoknak néztek el, az már tényleg elkeserítő! Nem a legfiatalabbak, mert azokról még nem nagyon tudom, hogy mit gondolnak a világról, hanem a velem egykorúak, tehát a fiatal felnőttek. Ők azok, akik érdemben változtathatnának a dolgokon... Ha éppenséggel nem volnának akkora bigott, reakciós seggfejek, hogy az embernek változások terén leginkább egy iráni típusú forradalomtól kelljen tartania!

Mostanában fehér hollónak tűnik az olyan (velem egykorú) fiatal, akiben bármilyen szintű liberalizmust, vagy egyéb progresszív eszméket fölfedezhetnék. Néhány éve például a Metro újság 'Véleményem szerint' rovatában kérdeztek embereket arról, hogy mit gondolnak a házfoglalókról. Akkoriban többször is szerepeltek a híradóban. Az első három, az mind fiatal volt, és mind azt mondta, hogy ez mekkora gáz, és hogy ezt nem lehet. Merthogy a magántulajdon, az szent! Aztat védeni kell! Egyedül az utolsó válaszadó mondta azt, hogy ez egy jó dolog, mert kell a fiataloknak egy hely, ahol szabadon alkothatnak és kibontakozhatnak. Az utolsó válaszadó egy nyugdíjas néni volt.

Egyszerűen nem bírom ép ésszel belátni, hogy az új generáció merevebben és reakciósabban gondolkodjék, mint egy nyugdíjas! Ez a helyezt annyira abszurd, hogy csak beleőrülni lehet. Na, de ne legyen igazam! Őszintén remélem, hogy nincs igazam. Egyelőre azonban elég halvány ez a remény...

December 24, 2008

Mis companeros

Én:
Anyám aztat mondta, hogy ezeket a cédulákat az MDF postaládájába dobták be, és hogy ők nem tudtak róla, hogy ez lesz, tehát hogy valami szabotásról lenne szó a Vezénylő Tábornok Úr hűséges csapatai részéről.

Légyszi, küldjetetek valami háttérinfókat, hogy képben legyek. Én hülye vagyok a politikához, nem tudok mit mondani!
SzB:
Az aki gyakorlati szinten gyujtott mar cedulat az tudja milyen elkepeszto munka. Nem nekünk, mindenkinek, a Fidesznek,az MSZP nek, mindenkinek.
Namarmost, eppen ezért mert sok munka, sokat kell menni, heteken keresztül házból házba, sokakhoz visszamenni, többször is. Heteken keresztül, sok sok ember kell csinalja.

Mondjuk ahhoz h 800 cédulát összegyűjts, kell beszélni 2500 , 3000 lehet h még sokkal több emberrel, nem tudom rengeteg, ha ezt leosztod 14 napra akkro mondjuk 200-300 körüli embert egy nap, ha mondjuk 10 ember csiálja, akkor 20-30 helyre menni egy nap per fő.

Namost , éppen ezért van az hogy azok akik ezt csinálták, többször, nem egyszer, nem kétszer, nem háromszor összetalálkoznak az utcán, a házban, és mari néni ajtajában. És tényleg, összetalálkoztunk sokszor a fidesszel, sokszor a szadesszel, sokszor az MSZp vel, es többször a jobbikkal is.
Mással nem talakoztunk.
Senki közülünk.
Egyszer sem....

Azzal kapcs pedig h ártatlanul fogadták a bedobált cédulákat...az MDF tapasztalt, nem egy nem két válazstáson indult, tudja h eddig sem dobtak be nekik és másnak , náluknál jóval nagyobbaknak sem ennyi cédulát még ehhez közeli számút sem. Tudta hogy amit az emberek ajtajában tapasztal az ellentmond annak amit a "postaládájában" tapasztal.... szóval itt sajnos a gyakorlati alapon SEM támasztható alá amit mondanak.
VT:
Találgatni tudok csak, de van tippem:
Az MDF rohadtul nem gyűjtött cetliket! Aki csak volt gyűjteni, tudja, hogy mindeféle párt gyűjtőivel lehetett találkozni, de MDF-essel, mint ahogy MIÉP-essel, vagy Tomcatessel nem. Vagy esetleg elenyésző mértékben. A többi párt embereivel a döntő napokban rengetegszer találkoztunk.

Tehát nem gyűjtöttek.

Számíthatott-e arra az MDF, hogy gyűjtés nélkül kap elég cetlit postaládába? Egyértelműen nem. 2 éve is csak 754 szavazatot kaptak. Azóta csak apadt a táboruk. Miért menne ezernyi ember hirtelen az MDF alig működő Ráday utcai irodájába elvinni a cetliket? Lelkesedésből?

Tehát az MDF nem gyűjtött, és tudhatta, hogy nem dobnak be eleget. Mégis, nyomta ki a szórólapokat, óriásplakátot, stb. Pénzt rakott a kampányba.

Én már rég a botrány kipattanása előtt gyanúval néztem, hogy hogyan oldják meg a kopogtatócédula-kérdést. Jeleztem többeknek, hogy figyeljék az MDF-et. Parlamenti párt, aki nem gyűjti össze?!

Hát megoldották. Az én elméletem szerint ez abszolút kitervelt, erre építettek az első naptól.

Továbbra is utálom az MDF-et!

Tegnap én is láttam Dézsi Mihálynak a posztereit, amiken észbontóan szexi bajsza mögül közli, hogy ő a rend pártján áll. ("És ön?") Nagyon édi a srác! Halvány szépséghibája csupán a dolognak, hogy a nagy rendpártiság hevében a jelölt számára leadott 1015 cédulából 669-et - tehát több, mint kétharmadát - valahogy nem sikerült tisztességes úton megszerezni. Ezeket a cetliket ugyanis házon belül gyártották, vagy legalábbis mindenképpen az erre hivatott állami nyomda közreműködése nélkül szerezte a rend pártja. Színes fénymásolóval. Úgy az igazi. Hát köszi szépen, de akkor én inkább a gerincesség pártjára állnék, ha már valahova állni kell. Meg mondjuk, egyébként is.

Ebben az egészben az a rohadtul gusztustalan, hogy az MDF annak ellenére, hogy a bőrük alatt is pénz van, mégis szarik rá tisztességes módon összegyűjteni azokat a kibaszott cédulákat! Azt ugyanis ne próbálja velem senki bekajáltatni, hogy az Ibolykának nincsenek olyan "barátai", akik nagyon is hajlandók mélyen a zsebükbe nyúlni, ha egy jó lóra kell tenni. Nekik ez nyílván befektetés. És ha már egyszer Ibinek focihoz nem értő igazságügyminiszter posztjáig futotta, akkor azért valahonnan most is csurran-cseppen egy kis lóvi. De legalábbis ezt a kínos ellentétet szemlélve, ami a cédulagyűjtési módszereik és az imázsuk között feszül, én a továbbiakban semmi jót nem feltételezek róluk.

Ugyanakkor itt van egy bizonyos Humanista Párt. Ezeknek nem telik még kampányra sem, hiszen egy fillért sem kapnak az ilyen-olyan vállalatok és maffiák bőkezű adományaiból. Meg úgy alapból olyan látványosan szarik a fejükre mindenki, hogy néha már úgy tűnik, mintha valahol odafent lenne megtiltva, hogy tudomásul vegyék létezésüket. Ezek a humanisták azonban mégis full legálisan gyűjtötték be az összes kibaszott cédulát. Nem éppen bőséges szabadidejüket áldozták arra, hogy retardált, kiégett, elmebeteg, bamba, kőbunkó, vagy csak szimplán seggfej lakókkal beszéljenek órákon át.

Na, jó! Talán mégsem volt annyira keserves ez a munka, mert sokan közülük állítólag élvezték a tapasztalatszerzést és az emberekkel való kontaktust. Ez is egy olyan dolog, amiben a Humanisták különböznek egyéb politikára vetemedő embertársainktól. Vagyis hogy a pénzükön és szavazataikon kívül valami egyebet is szeretnek az emberekben. Én mondjuk, az egészben egy percig sem vettem részt, hanem csak a levelező listákon követtem az eseményeket, úgyhogy nem illet a dicsőség sem.

Mostanában az az időm és energiám, amit erre az ügyre beáldozhattam volna, fenomenális életvezetési képességem által a null device felé lett átirányítva. Ez van...

December 21, 2008

Kari

Minden kedves olvasómnak kecskebaszásban és láncfűrészes disznódarabolásban gazdag, kellemes karácsonyi ünnepeket kívánok!

Igazából semmi olyasmit nem tudnék elképzelni, ami a karácsonynál jobban parodizálná a magyar társadalom minden létező anomáliáját. A karácsony az év legnagyobb vicce. Tudniillik, hogy ez a szeretet ünnepe.

A nyugati civilizáció kulturális skizofréniája ez. Egyszerre szeretnénk nagyon keresztények és nagyon kapitalisták lenni. A magyar társadalom egyébként alapból, minden ünnep nélkül elviszi a pálmát civilizációnk betegségeinek groteszk módon való parodizálásában, de ehhez aztán a karácsony még egy lapáttal rátesz. Az évnek ebben az időszakában minden erejükkel, zsigerből törnek föl belőlünk a nyárspolgári érzelmek.

Beszélhetnék arról, mennyire álszent módon próbálja a burzsoázia elhitetni az értékrendjét majmoló proletariátussal, hogy bármi egyéb dolog érdekelné őket ebben a büdös kurva világban a "jól felfogott önérdek racionális követésén" kívül, de ez a kép már a 19. században is elég jól körvonalazódott, és mára pedig akkora közhellyé vált, hogy annál nagyobb nincs is. Énszerintem az igazán szánalomra méltó undormány ma éppenhogy a keresztény-nemzeti kurzus siralmainak végeláthatatlan áradatában testesül meg. Tudniillik, hogy a meghasonlott és elkorcsosult városi nép semmibe veszi Jézus Krisztus üzenetét. You know the story.

Mondjuk, ez alapjában véve kurvára nem csak az úgynevezett "jobboldal" sajátja, hiszen ma már a valóságshowk is igazi átéléssel és krisztusi áhitattal hirdetik nekünk, hogy hozzuk vissza a szeretetet az emberek lelképe. Az viszont vitán felül áll, hogy ebben a groteszk közjátékban mégis a reakciós jobboldal önelégült, nárcisztikus fröcsögése a legnagyobb groteszk.

Az, ahogyan az úgynevezett "Jobbik Magyarországért Mozgalom" kirakja a nagy fakereszteket a város minden pontjára. Tök logikus, hogy pont ők érzik magukat a legmegfelelőbbnek a szeretet igéjének hirdetésére, hiszen ők mindenkit annyira szeretnek! Nyílván. Nem is igaz, hogy legfőbb vágyuk bizonyos tévécsatornák és politikai pártok székházait porig rombolni, dolgozóikat és szimpatizánsaikat pedig agyonlőni, felakasztani, karóba húzni, elevenen megnyúzni és vérebek közé vetni! (Etc.) Meg a cigányokat sem akarják szögesdróttal körülvett gettókba zárni, oh, nem! Ők ilyesmit sose tennének! Molotovot is biztos csak azért dobálnak össze-vissza, mert a gonosz szakállas bácsik teletömték a fejüket cukorkával.

Szóval ez annyira szánalmas, hogy pont a Jobbik kíván nekem áldott karácsonyt a metrómegállóban! Ez mindent leír. De még amikor a karácsonnyal kapcsolatos siralmaikat fejtegetik, akkor is ugyanúgy fröcsögnek a gyülölettől, mint bármikor az év többi napján! Még a konszolidált, értelmiségi családból származó szociológushallgató is "hülye városi patkányokról" beszél. Meg aztán ott vannak a "prehumán ösztönök" által vezérelt panelprolik (Kövér László után szabadon), akik csak mennek a plázába, meg a dizsibe hallgatni a szinglitechnót ahelyett, hogy ővelük ünnepelnék Krisztus urunk szeretetét. Vagy inkább Viktor urunkét.

October 25, 2008

Álmodik a nyomor

Vona Gábor sez: "Ha majd az iráni forradalmi gárda tagjai cirkálnak a fővárosban, megnézem, ki meri letépkedni a plakátjainkat!"

Ez azér megüt egy szintet lolság terén!

Még a híradóban is bemondták, úgyhogy tudunk róla. A híradó ezzel szintén megütött egy szintet, még ha nem is éppen lolság terén. Nem értem, hogy egy ilyen beszólásból mitől lehet komoly hír? Ezen kívül sok sok más dolgot sem értek nagyszerű nemzetünk médiájának viselkedésében úgyhogy ezen a szálon most ne menjünk tovább.

Ez a Gáborunk egyszerűen annyira bájosan infantilis, hogy legszívesebben megsímogatnám azt a buksi fejecskéjét. Frusztrált kisiskolás éveimet juttatja eszembe, amikor még én akartam lenni a terminátor.

A hír egyébként az volt, hogy választási megfigyelőket fog kérni Iránból a Gáborunk.

Hogy egy NATO tagállamban az egész szövetség által közellenségnek tekintett ország hadserege milyen módon töltheti be a választási megfigyelő szerepét, az számomra még nem egészen tiszta a nemzetközi jogok szempontjából. Ez nyílván azért van, mert nem vagyok elég tájékozott.

Valószínűleg a gárdák iránti olthatatlan szerelmének a hevülete engedte figyelmen kívül hagyni azt az aprócska tényt, hogy a 'Forradalmi Gárda' megnevezés az Iráni Iszlám Köztársaság haderejének összességét illeti. Ebben az országban ugyanis permanens forradalom van a hetvenes évek óta. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy egy "őrök tanácsának" nevezett bennfentes szervezet dönti el meglehetősen kötetlenül, hogy ki indulhat a választásokon. Az iszlám köztársaság alkotmánya ugyanis nem holmi felvilágosodásnak nevezett ócska hitetlen téveszméken, hanem nyílván az iszlám szokásjogon alapul. Ez a szokásjog egyébként többek közt a házasságtörő feleségek halálra kövezését tekinti abszolut korrekt eljárásnak a nagy becsben tartott közerkölcsök helyreállítására...

Igazából tökmindegy, hogy mi is ez a forradalmi gárda! Szóval ha egy maroknyi baseball-ütős kamaszból állna, akik Wizzairrel repülnek ide egy londoni gettóból, akkor sem tudnám elképzelni, hogy jogukban álljon bármilyen eljárást foganatosítani egy magyar állampolgárral szemben. Meg mondjuk, baseball-ütős kamaszból itthon is találnak eleget, szóval ehhez nem értem, minek kell Uncle Mahmoud hathatós segítsége.